Jak wybrać dozownik do mydła?

Prawidłowa higiena dłoni to podstawa profilaktyki zdrowotnej – jest ona szczególnie istotna w czasach pandemii koronawirusa, który może przenosić się przez dotyk. Dozowniki do mydła w płynie znacznie ułatwiają zadbanie o czystości skóry dłoni, pod warunkiem jednak, że zostaną odpowiednio dobrane. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed dokonaniem decyzji o zakupie danego produktu.

Pojemność zbiornika

To jeden z głównych czynników decydujących o przydatności dozownika. Pojemność zbiornika na mydło powinna być adekwatna do zużycia płynu. Oznacza to, że w toaletach, które są intensywnie użytkowane – np. na dworach, w lokalach gastronomicznych, centrach handlowych – zalecanym rozwiązaniem są dozowniki o największej pojemności, gdyż nie wymagają one częstego uzupełniania. W toaletach używanych przez mniej osób, np. w małych zakładach pracy czy domach w zupełności sprawdzą się dozowniki o mniejszej pojemności.

Szeroki wybór dozowników o różnych pojemnościach znajdziemy w ofercie firmy Linea Trade.

Materiał wykonania

Dozowniki mogą być wykonywane z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Oba materiały są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ czynników zewnętrznych, w tym wilgoci. Główna różnica między nimi to estetyka – stal nierdzewna jest bardziej uniwersalna i prezentuje się lepiej, niż plastik, dlatego warto wziąć ją pod uwagę w toaletach, w których istotny jest design. Wybierając dozownik należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób utrzymać go w czystości – stal nierdzewna nie powinna być myta przy pomocy środków zawierających alkohol

Sposób dozowania mydła

Dozowniki do mydła można podzielić na kilka grup pod kątem tego w jaki sposób podawane jest mydło. Najprostszym rozwiązaniem są dozowniki obsługiwane przez naciśnięcie przycisku, który uruchamia pompkę – są tanie, proste w eksploatacji, nie wymagają podłączenia do prądu. To czyni z nich dobre rozwiązanie do toalet używanych przez niewiele osób. Ich rozwinięcie są dozowniki wyposażone w długą dźwignię, obsługiwaną przy pomocy łokcia – używa się ich zazwyczaj w szpitalach, aby uniknąć kontaktu dłoni z powierzchnią urządzenia. Całkowicie bezdotykową i higieniczną obsługę oferują dozowniki do mydła wyposażone w czujnik ruchu. Wystarczy podsunąć dłoń, by urządzenie wydało odpowiednio odmierzoną ilość mydła. Są dzięki temu bardzo bezpieczne i pozwalają zminimalizować zużycie płynu. Wadą dozowników płynem jest jednak to, że wymagają podłączenia do źródła energii, a mechanizm dozujący i czujnik mogą ulegać usterkom.

Dodaj komentarz