Zabiegi na ciało – nowoczesne technologie

Coraz więcej kobiet odkrywa, że codzienna pielęgnacja ciała nie przynosi zadowalających efektów. Ciężko sobie poradzić z cellulitem, rozstępami, wiotką skórą czy niechcianym owłosieniem. Często godziny ćwiczeń na siłowni, nie przekładają się na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Wtedy warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów na ciało, dostępnych w salonach kosmetycznych. Na rynku kosmetologicznym pojawiają się stale nowości, wykorzystujące nowoczesne technologie, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientek.

 

Na czym polegają profesjonalne zabiegi na ciało?

Współczesna kosmetologia  i  dermatologia estetyczna wykorzystują nowoczesne technologie, a przez to mają nieograniczone możliwości. Wcześniej upiększanie ciała kojarzone było z inwazyjnymi metodami opartymi na operacjach i wypełniaczach. Obecnie korzysta się z nowoczesnych, a przede wszystkim nieinwazyjnych metod. Są one niezwykle efektywne. Producenci nowoczesnych technologii dbają o zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu. Zabiegi mogą mieć charakter pielęgnacyjny, estetyczny (zabiegi przeciwstarzeniowe, wyszczuplające twarz i ciało), a nawet medyczny (leczenie blizn, obrzęków, zwłóknień, drenaż limfatyczny).  Ostatnio niezwykłą popularnością cieszą się następujące zabiegi: endermologia, laser pikosekundowy, ultradźwięki, fala radiowa, kriolipoliza.

Endermologia

Endermologia jest naturalną, nieinwazyjną technologią aktywującą komórki tłuszczu, przy wykorzystaniu mechanicznej stymulacji pobudzającej naturalną lipolizę i ujędrnianie skóry. Zabiegi wywierają wpływ nie tylko na poziomie naskórka, skóry właściwej, lecz także w obrębie tkanki podskórnej.  Działanie jest swoistym treningiem dla skóry, działając na nią wyszczuplająco i ujędrniająco. Endermologia pobudza naturalne usuwanie opornych złogów tłuszczu, często trudnych do wyćwiczenia, na przykład w okolicach brzucha. Systematyczne korzystanie z zabiegów może zmniejszyć obwód talii nawet ponad 5 centymetrów. Głowica zabiegowa składa się z klapki i rolki napędzanej silnikiem. Działają one w myśl zasady zasysania, podzielonego na sekwencje. Sprzyja to dogłębnemu zmobilizowaniu tkanki, stymulując mechanizmy fizjologiczne. Niweluje to zwłóknienia, pomaga uwolnić tłuszcz i zaktywizować krążenie żylne i limfatyczne. Badania kliniczne potwierdzają, że endermologia jest jednym z najlepszych sposobów redukcji cellulitu. Zabieg przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry.

Laser pikosekundowy

Laser pikosekundowy jest nieoceniony w leczeniu rozstępów i blizn. Operuje ultrakrótkimi impulsami o wysokiej mocy. Wpływa bezpośrednio na poprawę struktury i kondycji skóry. Technologie cechuje duża efektywność przy maksymalnym zminimalizowaniu działań niepożądanych. Wyeliminowano ryzyko wystąpienia przebarwień, a zabiegi nie wymagają znieczulenia. Skóra w obszarze zabiegowym jest chłodzona. Terapia wymaga kilku zabiegów w odstępie miesiąca. Tyle czasu potrzebuje skóra na przebudowanie. Laser pikosekundowy doskonale sprawdza się przy usuwaniu tatuaży lub makijażu permanentnego. Jest też doskonałym narzędziem odmładzającym.

Ultradźwięki

Korzystanie z ultradźwięków to nowoczesny sposób na lifting twarzy bez skalpela oraz lifting twarzy. Ultradźwięki wykorzystuje się także do walki z tkanką tłuszczową. Odnotowuje się ogromne rezultaty w kształtowaniu linii bioder, pośladków, brzucha, drugiego podbródka. Wysoka częstotliwość fali  ujędrnia i poprawia gęstość skóry, pobudza produkcję włókien kolagenowych. Uzyskuje się przez to efekt zdrowego i młodego  wyglądu. Ostateczne rezultaty widoczne są po około 2-3 miesiące od wykonania ostatniego zabiegu. Zabiegi można wykonywać przez cały rok i nie wymagają znieczulenia.

Fale radiowe

Fal radiowych używa się do modelowania ciała i twarzy oraz ujędrniania skóry.  Urządzenia wykorzystują skoncentrowaną energię na wielu głębokościach przy jednoczesnym nienaruszeniu skóry. Fale radiowe niszczą komórki tłuszczowe, cellulit, zmarszczki, nierówności po liposukcji, niechciane owłosienie. Systemy stopniowego  ogrzewania i intensywnego chłodzenia zwiększają komfort w trakcie każdego zabiegu i wpływają na brak okresu rekonwalescencji.

Kriolipoliza

To zabieg do wyeliminowania podskórnej tkanki tłuszczowej przez zastosowanie kriopolizy. Bazuje on na obniżeniu temperatury  tkanki tłuszczowej. Energia chłodząca o temperaturze ujemnej wpływa na lipidy pod tkanką łączną.  Proces doprowadza do śmierci komórek tłuszczowych. Różne kształty głowic urządzenia do kriolipolizy sprawdzają się we wszystkich partiach ciała. Stosuje się serię od jednego do trzech zabiegów. Po jednym, dwu dniach od zabiegu rozpoczyna się redukcja komórek tłuszczowych. Proces redukcji nasila się w czasie od 6 do 8 tygodniu po wykonaniu zabiegu. Efekty zabiegu zaczynają być widoczne po 3-5 tygodniach, natomiast po 12 tygodniach można cieszyć się już z pełnego efektu. Aby rezultaty kriolipolizy były trwałe, należy stosować zrównoważoną dietę. Po trzech miesiącach zabieg można powtórzyć, by uzyskać efekt dodatkowego wyszczuplenia.

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą ze strony: https://pixabay.com/pl/

Dodaj komentarz