Zabiegi oczyszczające cerę w gabinecie – co warto wybrać?

Domowe oczyszczanie cery nie jest tak skuteczne jak to prowadzone w gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Jakie zabiegi oczyszczające oferują gabinety? Kiedy warto się na nie zdecydować?

Dlaczego warto regularnie oczyszczać skórę twarzy?

Codzienne mycie twarzy, demakijaż oraz peelingi to bardzo ważny element rutyny pielęgnacyjnej, by cera była czysta, a tym samym jeszcze piękniejsza.

Systematyczne oczyszczanie twarzy nie tylko jednak pomaga w usuwaniu z niej potu, sebum, resztek makijażu oraz innych zanieczyszczeń, ale również pomaga w redukcji pojawiającej się na niej niedoskonałości. Dodatkowo poprawne oczyszczanie skóry sprzyja wydłużeniu jej młodego wyglądu.

Poza oczyszczaniem twarzy w domu warto też korzystać z zabiegów oczyszczających w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Są znacznie skuteczniejsze i dzięki temu pomagają w uzyskaniu lepszych efektów. Co więcej, mogą być dobrane indywidualnie do różnych typów cery.

Rodzaje zabiegów oczyszczających cerę

W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej można obecnie skorzystać z różnych rodzajów zabiegów oczyszczających cerę. Zaliczają się do nich między innymi:

Mikrodermabrazja

To jeden z najskuteczniejszych zabiegów, który polega na mechanicznym oczyszczaniu cery za pomocą głowic korundowych, diamentowych. Pozwala na uzyskanie szybkich i skutecznych efektów.

Oxybrazja

Zabieg oczyszczania twarzy dedykowany do skóry delikatnej, wrażliwej, który bazuje na wykorzystaniu tlenu.

Peelingi kwasowe

Różne rodzaje peelingów wykorzystujących kwasy, które pomagają w delikatnym albo mocniejszym złuszczeniu skóry. Pozwalają na usunięcie nawet dużych zmian, na przykład jak blizny potrądzikowe.

Oczyszczanie manualne

Zabieg ręcznego wyciskania niedoskonałości. Prowadzony obecnie coraz rzadziej, ponieważ może on powodować poważne podrażnienia skórne.

Dobry gabinet kosmetyczny Gdynia – więcej informacji dotyczących profesjonalnych zabiegów oczyszczających w gabinetach można znaleźć bezpośrednio na ich stronach internetowych.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów oczyszczających?

Skorzystanie z zabiegów oczyszczających cerę będzie bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy jest ona zanieczyszczona, pojawia się na niej coraz więcej niedoskonałości, na przykład jak wypryski, wągry, zmarszczki, blizny.

Z zabiegów oczyszczających warto korzystać regularnie, zależnie od zaleceń specjalisty prowadzącego procedury.

Ceny zabiegów służących do oczyszczania cery wynoszą od około 80 złotych do 200 złotych zależnie od wybranego wariantu. Cenniki można sprawdzić na stronach gabinetów.

Dodaj komentarz