Alior Bank ma najlepsze opinie

W dobie Internetu, każdy może wyrazić swoją opinię, a banki stale zwracają uwagę na jakość współpracy z klientami, czerpiąc wiedzę z wiadomości zwrotnych zamieszczanych w sieci. Alior Bank ma na swoim koncie wiele pochlebnych opinii. Najczęściej ceniony jest za dużą liczbę oddziałów, sposobność wzięcia kredytu online, BLIK, możliwość założenia konta dla dziecka.

 

Co wyróżnia Alior Bank?

Naczelnym hasłem, które przyświeca działalności Alior Banku jest: „Wyższa kultura bankowości”. Hasło doskonale broni się w danych liczbowych. Alior Bank zatrudnia ponad 8000 pracowników w 253 placówkach. Wysokość jego aktywów wynosi 70 000 000 000. A zyski banku, przykładowo za rok 2017 wynosiły 515 000 000. Ich siedziba znajduje się w Warszawie na ulicy Łopuszańskiej 38D. Od początku działalności w roku 2008, swoje oferty kieruje do klientów detalicznych i firmowych. Sprawia to, że jest bankiem uniwersalnym.

Jak otworzyć konto w Alior Banku?

Istnieją dwa proste sposoby, by otworzyć konto w Aliorze. Można przyjść do placówki banku z dokumentem tożsamości, ale istnieje także możliwość złożenia wniosku internetowego w oparciu o dowód osobisty. W drugim przypadku, dokumenty zostaną dostarczone przez kuriera na adres korespondencyjny podany we wniosku. Kurier ma w obowiązku podjąć dwie próby doręczenia przesyłki, także nie należy się bać, gdy nie będzie nas pod wskazanym adresem w dzień dostarczenia dokumentów. Po odesłaniu do banku podpisanego wniosku, zostanie on poddany weryfikacji i przy pozytywnym jej wyniku, rachunek jest aktywowany. Klient otrzymuje wiadomość tekstową na podany we wniosku numer kontaktowy. Istnieje także możliwość otwarcia konta, gdy jesteśmy za granicą. Warunkiem jest posiadanie rachunku bankowego w innej placówce i  dostęp do niego przez Internet. Potwierdzeniem umowy będzie przelew z konta w innym banku. Należy pamiętać, że dane we wniosku muszą być zgodne z  tymi z potwierdzenia przelewu. W przypadku takiej opcji konto będzie aktywne po jednym dniu roboczym. Oczywiście każdy klient ma prawo odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od podpisania dokumentów.

Konta osobiste w Alior Banku

Posiadacz konta osobistego może codziennie dokonywać wielu operacji bankowych. Są nimi: wpłaty, wypłaty, przelewy. Jeśli klient aktywnie korzysta z rachunku Alior Banku, może liczyć na przywileje. Według mnie najciekawsze oferty dla klienta indywidualnego Alior Banku to:

Konto Jakże Osobiste

Dobrym przykładem  jest Konto Jakże Osobiste.  Jego niewątpliwym atutem jest to, że można je ułożyć po swojemu – dowolnie zmieniać i wybierać dodatkowe korzyści z pośród wskazanej przez bank listy. Należą do niej:

  • 3% na koncie oszczędnościowym do kwoty 20 000,
  • atrakcyjne warunki limitu na koncie (RRSO 12,83%),
  • płatność kartą bez kosztów przewalutowania pomoc w nagłych wypadkach – assistance: samochodowe, domowe, medyczne,
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
  • zwrot 1% za płatności telefonem (BLIK, Google Play, Apple Play i HCE) – do 20 zł miesięcznie,
  • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych,
  • ubezpieczenie w podróży za granicą pokrywające m.in. koszty leczenia czy zgubienie bagażu,
  • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku,
  • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce.

Dwie korzyści spośród wymienionych są darmowe, a za każdą następną trzeba zapłacić 3,50 zł za miesiąc. Jeśli przykładowo wybierzesz płatność kartą bez kosztów przewalutowania i ubezpieczenie w podróży za granicą, uprawnia Cię to do płatności kartą w 152 walutach na całym świecie bez żadnych prowizji. Dodatkowo możesz liczyć na szeroki wachlarz ochrony w trakcie podróży zagranicznych: pokrycie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, zgubienie bagażu czy pomoc prawną.  Prowadzenie konta, jak i posiadanie karty debetowe, nic nie kosztuje. Jeżeli aktywnie z niego korzystasz możesz liczyć na pożyczkę bez oprocentowania (RRSO 9,9%). Do rachunku bankowego można zamówić kartę Debit Master Card za 0 zł. Przyda się w codziennych płatnościach zbliżeniowych lub płatnościach internetowych. Można ją zarejestrować w programie Mastercard Priceless Specials i korzystać z wielu zniżek i możliwości wygrania atrakcyjnych nagród. Bilans zysków jest ogromny, klient może nawet liczyć na wsparcie Alior Banku w przypadku przeniesienia konta osobistego z innego banku. Załatwia on wszystkie formalności. Nie dziwią więc pochlebne opinie na forach internetowych.

Konto Mocno Oszczędnościowe

Kolejnym przykładem jest Konto Mocno Oszczędnościowe, na którym Twoje pieniądze pracują na wysoki procent. Zaletą jest to, że jeśli potrzebujesz skorzystać ze swoich zasobów finansowych, możesz to robić bez przeszkód i dodatkowych kosztów. Do niewątpliwych jego atutów zaliczane jest: atrakcyjne oprocentowanie 2,3% w skali roku dla nowych środków, jeszcze wyższe oprocentowanie 2,6% w skali roku dla nowych środków przy wpływach na konto osobiste, przelewy online są za darmo i bez ograniczeń. Można wypłacać z konta nawet małe kwoty. Wiele osób na pewno zastanawia się, jak skorzystać z oprocentowania 2,6 % na Koncie Mocno Oszczędnościowym. Nic prostszego, by aktywować promocje należy przelać na rachunek nowe środki. W dniu ich zaksięgowania, klient otrzymuje powiadomienie wiadomością tekstową na swój numer telefonu o aktywowaniu promocji 2,3 %. Jeśli klient co miesiąc zapewni wpływ na konto minimum 1500 zł, Alior Bank podwyższa oprocentowanie do wysokości 2,6 % w skali roku.

Rachunek 4×4

Rachunek 4×4 skierowany jest dla osób prowadzących firmę. Klienci mogą liczyć na darmową obsługę konta, kartę debetową, internetowe przelewy do ZUS i US i dodatkowo aplikacje księgową. Do potrzeb firmy można dopasować zestawienie korzystnych pakietów. Do wyboru mamy pakiet krajowy, pakiet gotówkowy, pakiet zagraniczny, pakiet oszczędny. Przykładowo, jeśli wybierzemy pakiet gotówkowy, da nam to możliwość darmowych wypłat z bankomatów krajowych, transakcji we wpłatomatach, wpłat i wypłat w oddziałach banku do 10 000 zł. Jeśli jesteś klientem banku i prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, a chcesz otworzyć rachunek 4×4, możesz to zrobić przez Internet, korzystając z bankowości elektronicznej. W przypadku posiadania konta w innym banku, należy udać się do placówki Alior Banku lub wypełnić wniosek online i umowę zawrzeć za pośrednictwem kuriera.

Pożyczka z Mikrokosztami

Czasami brakuje nam niewiele, by spełnić swoje marzenia. Alior Bank znów wychodzi naprzeciw naszym potrzebom. Pożyczka z Mikrokosztami to pożyczka internetowa z zerową prowizją i niskim RRSO 9,92%. Do kwoty 4600 zł, wszystkie formalności można załatwić przez Internet, a wypłata gotówki może nastąpić nawet w jeden dzień roboczy od zawarcia umowy. Niewątpliwym atutem jest to, że możesz wnioskować też . No większą kwotę – nawet 200 000 zł.

Alior Bank na szczycie rankingów „Forbsa” i „Newsweeka”

Oprócz tysięcy zadowolonych klientów, Alior Bank może się poszczycić aż pięcioma statuetkami w tegorocznych rankingach „Forbsa” i „Newsweeka Polska”. Trzeba pamiętać, że Alior Bank gości na podium nie pierwszy raz. W tym roku królował w kategorii „Najlepszy Bank dla Firm” oraz „Przyjazny Bank Newsweeka”. Nagrody otrzymał za udogodnienia mobilne i bankowość internetową. Oprócz tego, Alior Bank znajduje się na drugim miejscu w kategorii „Bankowość tradycyjna” i trzecim za „Bankowość hipoteczną”. Kapituła wysoko oceniła innowacyjne produkty oraz interesującą ofertę dla przedsiębiorców. Warto wspomnieć, że przy tworzeniu rankingów, oceny banków dokonywano przy zastosowaniu metody tajemniczego klienta. Weryfikacji podlegały: jakość obsługi klienta, wygląd placówek oraz kontakt zdalny. Oficjalne wyniki ogłoszono 24 września 2019 roku na Wielkiej Gali Bankowości w Warszawie.

Alior Bank ma ofertę dla każdego

Alior Bank tworzy swoją ofertę, odpowiadając na potrzeby klienta, nawet tego najbardziej wymagającego. W Alior Banku prowadzenie większości rachunków jest darmowe. Należy być tylko aktywnym użytkownikiem swojego konta, ale to w dzisiejszych czasach jest normą. Nic więc dziwnego, że naczelnym hasłem banku jest „wyższa kultura bankowości”.

 

 

 

 

Dodaj komentarz