Zapalenie pęcherza moczowego to problem typowo damski. Zależność ta związana jest przede wszystkim z uwarunkowaniem biologicznym kobiecego ciała.
Dlaczego panie cierpią przez zapalenie pęcherza moczowego?
Cewka moczowa znajduje się w bliskim sąsiedztwie zarówno ujścia pochwy, jak i odbytu. Bliskość ta sprawia, że bardzo łatwo do dróg moczowych dostają się bakterie. Szczególnie groźne są bakterie kałowe. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na zapalenie pęcherza moczowego, należy wyrobić prawidłowe nawyki higieniczne. Zaliczymy do nich między innymi postępowanie podług zasad czystości. Warto często się podmywać i po oddaniu stolca – podcierać od przodu to tyłu. W ten sposób unikniemy również infekcji intymnych.
Zapalenie dolnych dróg moczowych wywołane jest najczęściej przez pałeczkę okrężnicy zwaną Escherichia coli. Schorzenie wywiera ogromne parcie na pęcherz, efektem którego jest konieczność częstego korzystania z toalety. Podczas tej czynności doznajemy nieprzyjemnych wrażeń bólowych. Pojawia się pieczenie w okolicach cewki moczowej, ból podczas „siusiania”, bóle mięśni, a nawet podwyższona temperatura ciała.
Problemy z pęcherzem są niezwykle uciążliwe. Dyskomfort uniemożliwia czasami wykonywanie codziennych obowiązków. Chociaż schorzenie jest łatwe do zlikwidowania, nie wolno nam pod żadnym pozorem lekceważyć jego objawów. Nieleczony stan zapalny prowadzi do wielu powikłań. Zaliczymy do nich między innymi zapalenie nerek oraz zakażenia kobiecych dróg rodnych.
W przypadku nasilenia objawów choroby, warto sięgnąć po doraźne leki. Przykładem jest neoFuragina, w której składzie jest organiczny związek chemiczny odznaczający się silnym działaniem przeciwbakteryjnym.
Źródło: www.neofuragina.pl
Profilaktyka czyni cuda
Jak mawia znane porzekadło – „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Na czym polegają działania profilaktyczne?
- Warto nawadniać organizm za pomocą niegazowanej wody mineralnej. W ten sposób o wiele precyzyjniej wypłuczemy z dróg moczowych patogenne bakterie.
- Wspomniana wyżej prawidłowa higiena.
- Niewstrzymywanie oddawania moczu.
- Częste spożywanie żurawiny.
- Nasiadówki z ziół (niezwykle skuteczny jest rumianek, szałwia i krwawnik).
- Picie herbatek ziołowych, np. z pokrzywy lub bratka.