Bezpieczeństwo na drodze – Ford

Ostatnio wiele mówi się o bezpieczeństwie, komforcie jazdy i oszczędności w czasie prowadzenia samochodu. Za taką normę odpowiedzialnych jest wiele czynników. Aby samochód można było uznać za bezpieczny, wszystkie jego parametry powinny działać w sposób kompatybilny. Tego typu rozważania należy rozpocząć od serca każdego samochodu, a jest nim oczywiście silnik. Jakie technologie zostały zastosowane w Fordzie?

Ford Wizerunek

Warto podkreślić, że Ford zdobył już 10 nagród w Międzynarodowym Konkursie na Silnik Roku. Dotyczyło to między innymi takich kategorii, jak: kombinacja osiągów, oszczędności paliwa i technologii. Jaki to silnik zdobył aż tyle nagród? Oczywiście EcoBoost i to po raz szósty z rzędu.

Zalety silnika EcoBoost

Silnik EcoBoost oferowany jest w następujących wersjach: 100 KM, 125 KM i 140 KM. EcoBoost pracuje w jednym na pięć nowych pojazdów Forda. Sprzedawanych w Europie. Po pierwsze EcoBoost znany jest ze swojej oszczędności. Po raz pierwszy został wprowadzony do Forda Focusa w 2012 roku. Dzisiaj silniki EcoBoost dostarczają energii samochodom Forda na caym świecie, zaczynając od zupełnie nowych Fiest, po samochody dostawcze Transit, a także pick-upy oraz modele serii Focus Performance (w tym Focusa RS i Forda GT).  Należy wspomnieć o nowym silniku EcoBoost 1,0 z funkcją dezaktywacji cylindrów, który był już dostępny od początku 2018 r. Po pierwsze zapewnia zredukowane koszty eksploatacji dla użytkowników, automatycznie wyłączając jeden z cylindrów silnika. Po drugie, taka sytuacja ma także miejsce, kiedy potrzebna jest pełna moc (na przykład podczas powolnej jazdy lub przy delikatnych manewrach).

Więcej przeczytacie pod linkiemhttp://www.flota.com.pl/aktualnosci/3421/silnik-forda-1-0-l-ecoboost-po-raz-szosty-z-rzedu-zdobywa-tytul-miedzynarodowego-silnika-roku.html

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com.

Dodaj komentarz