Pielęgnacja cery po pięćdziesiątce

Pielęgnacja cery dojrzałej to ważna kwestia. Każda kobieta chce się czuć młodo i atrakcyjnie. Warto pamiętać, że młody wygląd zawdzięczamy nie tylko odpowiedniemu makijażowi, lecz także właściwej pielęgnacji. Kiedy jesteśmy młode, nie musimy wiele robić. Młodość broni się sama. Natomiast co mamy zrobić po pięćdziesiątce? Jak pielęgnować cerę, aby była cały czas promienna i nawilżona? Oto kilka rad, dzięki którym dowiecie się, jakie sposoby sprawdzą się przy dbaniu o dojrzałą skórę.

***

Właściwości dojrzałej cery

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób pielęgnować dojrzałą cerę, warto poznać jej charakterystykę i właściwości. Skóra po pięćdziesiątce wolniej się regeneruje. Ulega łatwo podrażnieniu i zdecydowanie łatwiej o zastoje krwi. Robią się wówczas tak zwane „poduszki” pod oczami. Są one bardzo często efektem niewłaściwego krążenia i zatrzymania wody w organizmie. Jak radzić sobie z tym mankamentem? Przy pielęgnacji cery dojrzałej pomoże z pewnością opukiwanie skóry opuszkami palców. Pamiętaj, by taki „masaż” zacząć od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Z uwagi na słabsze krążenie, skóra potrzebuje szczotkowania i peelingów. Dzięki takim zabiegom ciało stanie się jędrniejsze oraz gładsze.

W jaki sposób pielęgnować dojrzałą cerę?

Do ciała jak najbardziej można stosować peelingi, jednak przy skórze twarzy trzeba ograniczyć ten zabieg pielęgnacyjny. Jeżeli do tej pory stosowałaś grube drobinki, zmień to. Dojrzała cera potrzebuje kosmetyków z łagodniejszymi drobinkami i peelingów raz na 7-9 dni. Warto używać masek i emulsji, a krem zmienić na odżywczy. Cera dojrzała łatwo ulega podrażnieniom. W związku z tym unikaj perfumowanych produktów. Ponadto dbaj o naczynka, które stają się kruche i przez to łatwiej pękają. Aby nie podrażniać bardziej skóry, do demakijażu używaj delikatnego mleczka lub olejku. Cera dojrzała źle znosi tarcie. Krem powinien być bogaty w witaminy C, A oraz E, które pięknie rozjaśnią i rozświetlą cerę.

Ubytek kolagenu

Wraz z upływem lat skórze ubywa kolagenu. Przez to staje się mniej elastyczna i jędrna. Co należy zrobić w takim przypadku? Warto nawilżać skórę i ujędrniać poprzez stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnujących. Przy pielęgnacji cery dojrzałej warto pamiętaj także o dekolcie. Używaj kremów z kwasem glikolowym, który pobudza fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.

Dodaj komentarz