Jakie cechy powinien posiadać idealny samochód rodzinny?

Czy samochód rodzinny może być tylko bezpieczny i… nudny? Oczywiście, że nie! Mając rodzinę nie musisz rezygnować z auta dynamicznego o jednoczesnej, modnej linii designu. W osiągnięciu takiego pułapu pomaga Ford. Poznaj bezpieczeństwo i nowoczesne technologie według Forda.

 Samochód rodzinny i technologie dla samochodu rodzinnego

Ford proponuje sterowanie głosowym ekranem dotykowym. Ta technologia umożliwia korzystanie z multimedialnego systemu zapewniającego łączność, a także ewentualność obsługiwania samochodu, odtwarzania muzyki oraz specjalistycznego systemu nawigacji uruchamianego dzięki poleceniom głosowym. Następna technologia proponowana przez Forda to EcoMode. Ten system został stworzony po to, aby nieustannie oceniać wpływ i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. EcoMode pozwala zatem analizować prędkość, zmiany biegów, dynamikę jazdy, a także wyprzedzanie na długich i krótkich trasach. Po pełnej analizie system daje wskazów, w jaki sposób można zmniejszyć zużycie paliwa. Ma to znaczenie nie tylko dla naszego portfela, lecz także funkcja ta pozwala ochraniać środowisko. Kolejna, pożyteczna funkcja to adaptacyjny tempomat, czyli system kontroli prędkości. Technologia pozwala na monitoring drogi przed samochodem. Dzięki temu adaptacyjny tempomat umożliwia wybranie i utrzymanie najbardziej optymalnej prędkości. Kiedy system wykrywa samochód przed sobą zwalnia, natomiast kiedy droga jest już pusta przywraca ustawioną prędkość.

Ford Focus

Nie ukrywam, że sama mam Forda Focus i co tu długo mówiąc, jestem z tego samochodu zwyczajnie zadowolona. Nowoczesny Ford Focus jest autem zaawansowanym technologicznie, komfortowym i niezwykle eleganckim. Wymienione wyżej technologie sprawiają, że komfort poruszania się we wszystkich warunkach staje się bardzo przyjemne dla użytkownika (zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów).

 

Zdjęcia pochodzą ze strony: https://www.ford.pl/osobowe/rodzinne

Dodaj komentarz