Co ma stres do zmarszczek?

on

Niedawne badania przeprowadzone na Polakach udowodniły, że aż 98 procent obywateli przyznaje się do odczuwania stresu. Jeżeli nie wprowadzisz zmian do swojego trybu życia, stres zacznie oddziaływać nie tylko na umysł, lecz także na ciało. Oto 5 oznak stresu, które mogą odbić się na urodzie.

stres

Zmarszczki

Odczuwanie stresu ma szkodliwy wpływ na budowę DNA. W związku z tym komórki zaczynają szybciej obumierać. Stres wywołuje również rozpad kolagenu. Tym sposobem skóra zaczyna starzeć się szybciej.

zmarszczki

Sucha skóra

Jeżeli zaczyna Ci się łuszczyć skóra, być może źródła problemu należy szukać w odczuwaniu permanentnego stresu. Stres powoduje zatrzymywanie się wody w organizmie. Jeśli dodatkowo spożywamy zbyt duże ilości kawy, wówczas naskórek staje się odwodniony.

luszczenie

Trądzik i zmiany skórne

Stres aktywuje niekorzystne zmiany hormonalne. W efekcie może dojść do powstania trądziku. Kiedy jesteśmy nerwowi, organizm wydziela kortyzol. Kortyzol zaś pobudza gruczoły łojowe do wzmożonej pracy. W ten sposób dochodzi do nadmiernego wydzielania się łojotoku.

tradzik

Podkrążone oczy

Podczas snu skóra pobudza wewnętrzne procesy regeneracyjne. Dorosły człowiek potrzebuje 7-8 godzin snu na dobę.

oczy

Problemy z włosami

Stały, codzienny stres może mieć wpływ na zatrzymanie wzrostu włosa. Podczas stresu powstają substancje, które zaburzają przemiany w mieszku włosowym i prowadzą do łysienia.

wlosy

Dodaj komentarz