Czego nie lubi skóra, czyli o kosmetycznej rutynie

Poranna i wieczorna pielęgnacja skóra to swoista rutyna, którą powtarzamy codziennie, od lat. Chociaż trudno pozbyć się dotychczasowych nawyków, to jednak warto dowiedzieć się, jakie schematy mogą być dla naszej skóry niekorzystne.

Mam ten sam krem od kilku lat

Przyzwyczajenie robi swoje. Bardzo często wybieramy krem, którego używamy przez wiele lat. A tak naprawdę skóra w każdym wieku potrzebuje czegoś innego. Błędem w myśleniu jest obawa przed kremami przeciwzmarszczkowymi. Wiele kobiet powtarza, że takie preparaty rozleniwiają skórę. Nie ma nic bardziej mylnego. Kosmetolodzy radzą, że pierwszy krem przeciwzmarszczkowy należy nabyć przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Po czterdziestce warto sięgnąć po kremy silnie ujędrniający. Pamiętajmy – profilaktyka sprawdza się najbardziej.

Gorące kąpiele

Chociaż gorąca kąpiel może odprężyć po ciężkim dniu pracy, to jednak nasza skóra nie lubi tego rodzaju atrakcji. Pod wpływem wysokiej temperatury poszerzają się naczynia krwionośne – przez to mogą powstać szpecące pajączki. Ponadto tam, gdzie skóra jest dosyć cienka (np. dekolt) można nabawić się czerwonych niteczek. W jakich warunkach skóra będzie czuła się najlepiej? Jeśli będziemy korzystać z kilkuminutowych, ciepłych pryszniców. Warto polewać skórę naprzemiennie raz ciepłą, raz zimną wodą, W ten sposób poprawimy krążenie i wzmocnimy działanie układu odpornościowego.

Nie dla częstych peelingów!

Chociaż regularne złuszczanie martwego naskórka służy skórze, to jednak nadmiar peelingów może prowadzić do znacznych podrażnień. Ponadto nie wszystkie typy są w stanie znieść takiego typu proces. Pamiętajmy również o tym, że skóra po peelingu jest bardziej wrażliwa na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Jakie zatem jest rozwiązanie? Róbmy peeling raz na tydzień. Jeżeli nasza skóra jest wrażliwa, zaniechajmy w ogóle tego procederu pielęgnacyjnego.

Brak demakijażu

Czasami jesteśmy tak zmęczone, że nie jesteśmy w stanie zmyć makijażu. Demakijaż jest jednak bardzo potrzebny dla komfortu skóry. Do demakijażu używajmy dobrej jakości kosmetyków i oczywiście do tego przeznaczonych.

Makijaż dostosuj do wieku

Im jesteśmy starsze, tym nasz makijaż powinien być subtelniejszy. Zrezygnujmy z ciemnych bronzerów. Dla kobiet po czterdziestce polecane są delikatne, pastelowe kolory.

Dodaj komentarz