Dla jakich atrakcji warto zwiedzić Amsterdam?

Zawsze chciałam zwiedzić Amsterdam. Kolejny urlop wakacyjny rezerwuję więc specjalnie dla tego miasta. Holandia kusi… swobodą, niezliczonymi atrakcjami turystycznymi oraz charakterystycznymi wiatrakami i polami obsadzonymi tulipanami. Oto pięć miejsc, które na pewno będę chciała zobaczyć.


Plac Dam

plac-dam

‘Dam’ to po holendersku ‘tama’. Teren znajdziemy w centrum miasta. Z jednej strony placu stoi Pałac Królewski, z drugiej zaś słynny gabinet figur woskowych Madame Tussaud. Pośrodku placu zobaczyć można pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej.

madame-tussaud

Pałac Królewski

Niegdyś budynek był ratuszem. W czasach napoleońskich został przebudowany na Pałac Królewski.

palac-krolewski

Źródło: www.lovetotrave.pl

Westerkerk

Westerwerk to kościół posiadający najwyższą wieżę w mieście.

westerkerk

Źródło: www.holland.com

Amsterdamskie Kanały

W Amsterdamie znaleźć można ponad 600 kanałów. Warto podkreślić, iż całe miasto zbudowane jest koliście wokół kanałów, które kiedyś były ważnym punktem komunikacji i transportu towarów.

Magere Brug

most

Źródło: www. boomsbeat.com

Most zwodzony – tak zwany Chudy Most. Został zbudowany w 1670 roku. Łączy dwa brzegi płynącej przez miasto rzeki Amstel.

Jeśli ktoś chciałby wybrać się na weekendową wycieczkę do Amsterdamu, to znalazłam bardzo ciekawą ofertę: https://www.lottravel.com/lot-oferty/amsterdam-i-okolice-na-weekend,2.html.

Dodaj komentarz