Dobra ławka pod prysznic – czyli jaka?

Jeżeli chodzi o taki przyrząd, jak ławka pod prysznic, możemy mówić o naprawdę wielu różnorodnych konstrukcjach. Oczywiście jednak w pierwszej chwili będziemy myśleć o specjalnych ławkach, które pozwalają osobom z różnym stopniem niepełnosprawności na umycie się bez większego problemu. Nie oznacza to jednak, iż nie możemy zapomnieć o innych rodzajach ławek, które mają kompletnie inne zastosowanie. Wmontowane w prysznic ławki mogą bowiem służyć między innymi za solidne siedzisko podczas dłuższych kąpieli, a także jako miejsce, gdzie możemy trzymać środki pielęgnacyjne. Niektóre modele mogą również być podgrzewane, co dodaje do kąpieli nowy sznyt i większą przyjemność, a także stanowić wyposażenie łaźni parowej. Opcji jest więc naprawdę wiele.

Czym musi się charakteryzować ławka pod prysznic dla niepełnosprawnych?

Ławka pod prysznic skonstruowana typowo pod wymagania osób niepełnosprawnych musi posiadać pewne właściwości, dzięki którym możliwe będzie korzystanie z niej bez większych problemów. Przede wszystkim musi ona być względnie mobilna, tak aby móc ją ze sobą zabrać. Dodatkowo po rozłożeniu musi mieć odpowiednią powierzchnię, by bez problemu utrzymać osobę, a także nie za wysoka, by wejście na nią nie stanowiło problemu. Mile widziane są oczywiście również specjalne nóżki, które zapewnią stabilność na śliskiej nawierzchni oraz wystarczający udźwig, dzięki któremu będziemy mieli pewność, iż ławka nie złamie się pod większym naporem.

Ławka pod prysznic – gdzie kupić solidnie wykonaną konstrukcję?

W Internecie jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę wielu producentów, którzy zajmują się wykonywaniem ławek prysznicowych dla osób niepełnosprawnych. Za pośrednictwem sieci będziemy mogli bez problemu porozmawiać z firmą o konkretnych modelu oraz go zamówić.

Dodaj komentarz