Hurtownia odzieży damskiej idealna dla butików

Kobiety od zawsze kochają modę, pragną pięknie wyglądać i podążać za nowinkami odzieżowymi. Nawet posiadając pełne szafy ubrań, wciąż rozglądają się w poszukiwaniu kolejnej, ślicznej sukienki lub wygodnego swetra. Dlatego odzież damska jest tak znaczącą branżą w gospodarce światowej. Oczywiście zakupy odbywają się w sklepach sieciowych, małych butikach lub na internetowych platformach sprzedażowych.

Czego Klienci szukają w małych sklepach odzieżowych?

Obecnie Klienci oczekują różnorodnej, ciekawej oferty w jednym miejscu, najnowszych modeli, różnych producentów, szerokiej palety rozmiarów. Jednak nie wszystkie sklepy i sklepiki są w stanie sprowadzać towar bezpośrednio od wielu producentów, szczególnie, jeżeli jest to producent zagraniczny. Poza tym zaopatrując się w ten sposób często nie otrzymują dogodnych warunków finansowych i handlowych. Z reguły w grę wchodzą niewielkie ilości towaru. Dla producenta nie są to priorytetowe transakcje. 

Dlaczego warto wybrać hurtownię odzieży damskiej?

Idealnym rozwiązaniem jest hurtownia odzieży damskiej. Zapewnia ona stały dostęp właścicielom mniejszych butików do szerokiego wachlarza produktów. Oferuje odzież zgodną z najnowszymi modowymi trendami, jak i często klasyczne, zawsze doceniane przez kobiety, fasony. Hurtownia ma na swoich półkach bluzki, spodnie, spódniczki, sukienki, często także żakiety, kamizelki, swetry damskie.
Współpraca hurtowni z różnymi producentami odzieży dla kobiet to gwarancja, że jej oferta jest zróżnicowana i może być skierowana do szerszego grona potencjalnych klientów. Każdego sezonu pojawiają się nowe kolekcje odzieży, dostosowane do pory roku, aktualnych potrzeb rynku, w najbardziej poszukiwanych kolorach, wzorach i krojach. 
Pozwala to też właścicielom małych sklepów oraz sklepików on-line na uzyskanie od hurtowni dobrych warunków handlowych, rabatów, ciekawych wyprzedaży i promocji.
Również hurtownia odzieżowa oferuje wsparcie w zakresie kontaktów z producentami. W razie potrzeby pośredniczy w przekazywaniu katalogów danej marki, materiałów reklamowych oraz zdjęć produktowych do umieszczania on-line. Dzieje się tak bardzo często w przypadku dłuższej, bezproblemowej współpracy. Duże hurtownie damskiej odzieży mają dostęp do limitowanych serii odzieży, dokonują kontraktacji u największych, renomowanych odzieżowych firm producenckich. 

Rodzaje hurtowni odzieży damskiej

Hurt odzieży damskiej jest bardzo zróżnicowany.

  • Najpopularniejsze są hurtownie, które mają w ofercie towary bezpośrednio od producentów, aktualne ich kolekcje i klasyczne modele w ciągłej sprzedaży. 
  • Istnieją hurtownie, które specjalizują się tylko w imporcie dużych partii towarów, szczególnie z Chin.
  • Są także takie, których głównym profilem działalności jest sprowadzanie i dalsza sprzedaż końcówek kolekcji znanych marek. Są to, tzw. hurtownie z odzieżą outletową (szczególnie znaną jest odzież skandynawska).
  • Niektóre zaś sprowadzają i prowadzą handel odzieżą używaną. 

Hurtownia odzieży – wymagający biznes

Podstawowym warunkiem założenia hurtowni z odzieżą damską jest posiadanie odpowiedniej wielkości pomieszczeń magazynowych. Także wyposażenie (półki, wieszaki, itp.) powinno zostać wybrane pod kątem dużych ilości towaru, jego ciężaru i wymiarów. Ważny jest wygodny dojazd większych samochodów i możliwość rozładunku i załadunku dużych gabarytów. Bowiem jedna sukienka zajmuje niewiele miejsca, ale ich 200 lub 300 już okazuje się sporym wyzwaniem. Następnie zatrudnienie pracowników, skomputeryzowanie stanowisk pracy, negocjacje z producentami odzieżowymi oraz odpowiednia reklama wśród posiadaczy małych sklepów odzieżowych. Do tego dochodzi mnóstwo innych spraw, m.in. urzędowych.
To tylko początek. Otwieranie hurtowni to naprawdę spore przedsięwzięcie biznesowe. 

Obecnie część hurtowni odzieży damskiej zamieszcza swoją ofertę w internecie np. hurtownialuka.pl. Pozwala to na rozszerzenie rynku zbytu na całą Polskę, a także często i na inne kraje. Odbiorcy uzyskują łatwy, szybki dostęp do asortymentu towarowego hurtowni. Mogą wygodnie i na bieżąco zamawiać interesujące ich modele ubrań damskich, nie opuszczając swojego butiku. Wiedzą też, że zamówienie dotrze do nich błyskawicznie dobrą firmą kurierską. 

Warto znaleźć dobrą hurtownię odzieży damskiej i korzystać z jej usług. 

Dodaj komentarz