Od dziś nadmierna potliwość nie będzie już problemem

Powiedzmy sobie na wstępie, że pot jest naturalną, ludzką wydzieliną. Problem pojawia się wtedy, gdy pocimy się nadmiernie. Z pomocą idzie nam natura. Zapoznaj się ze skutecznymi sposobami na nadmierną potliwość.

Napar z szałwii na nocne pocenie się

Jeśli doskwiera ci nocne pocenie się, zdecyduj się na napar z szałwii. 2 łyżeczki szałwii zalej szklanką gorącej wody (tylko nie wrzątkiem), przykryj i odczekaj 5 minut. Jeżeli masz wrażliwy żołądek, czas zaparzenia naparu skróć do 2 minut. Szklankę napoju pij 2-3 razy dziennie. Badania dowodzą, że potliwość powinna ustąpić po ok. 3-5 dniach. Wtedy częstotliwość picia naparu można zmniejszyć. Szałwię znajdziesz także w kremach do stóp i talkach. Taki napar działa, gdyż szałwia posiada substancje wpływające na gospodarkę hormonalną. Ich zadaniem jest regulacja nadmiernej potliwości od wewnątrz.

Kwas borowy

Gotowy kwas borowy kupimy w saszetkach. Kosztuje niewiele, bo ok. 4-5 zł. Wsypujemy kwas borowy po łyżeczce do butów oraz skarpetek. Pozostawiamy na całą noc. Przed założeniem na stopę kwas borowy należy usunąć. Warto wiedzieć, że w przyrodzie kwas borowy występuje w postaci minerału. Posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Zmniejsza wydzielanie potu i neutralizuje nieprzyjemni zapach. Nie powinno się go stosować dłużej niż 14 dni.

Ałun

Ałun znany jest dobrze naszym babciom. To także naturalny minerał. Ma postać sproszkowanego kryształu. Używamy go między innymi do produkcji dezodorantów w sztyfcie. Można go stosować na skórę pach, stóp i rąk. Zawarty w ałunie glin zmniejsza pory i zabija bakterie, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach.

Sok z cytryny

Znacznie ogranicza pocenie sok z cytryny. Należy wycisnąć sok z całej cytryny i wlać do ok. 100 ml ciepłej wody. Cytryna bogata jest w minerały i witaminy, działa ściągająco i odświeżająco.

 

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com.

 

Dodaj komentarz