Fotografia dla początkujących – co musisz wiedzieć?

Dostępność aparatów fotograficznych, urządzeń mobilnych i przenośnych sprzętów spowodowała, że pasją coraz większej liczby osób stała się fotografia. Nie ma co się dziwić… chyba nie znam osoby, która nie lubi oglądać ciekawych ujęć lub przywoływać miłe chwile właśnie z „cykniętych” fotek. Amatorzy nie mają dziś wcale tak ciężko – wszakże nie jest wcale tak trudno zrobić dzisiaj dobre zdjęcie. A wszystko to oczywiście za sprawą nowoczesnych technologii. Wiedzę na temat wykonywania dobrych zdjęć powinien poznać każdy, kto chce poszerzać hobby związane z fotografowaniem.

Środek nie zawsze jest optymalnym wyjściem

Fotograf amator popełnia bardzo często podstawowy błąd, który polega na umieszczaniu podstawowego obiektu w samym środku kadru. W ten sposób zdjęcia stają się monotonne, mówiąc kolokwialnie – po prostu „nudne”. Spróbuj ulokować fotografowaną rzecz lub osobę z prawej lub lewej strony. Samo tło może dodawać oryginalności i uroku.

Niech aparat towarzyszy Ci wszędzie

Czy kiedykolwiek miałeś tak, że widząc coś ciekawego myślałeś sobie: „szkoda, iż nie mam przy sobie aparatu”? Jeśli tak, to staraj się mieć przy sobie zawsze sprzęt do robienia zdjęć. W ten sposób nigdy nie stracisz okazji do złapania „tego momentu”. Ponadto to, jak mówi stare porzekadło: „ćwiczenie czyni mistrza”. Nauka fotografowania przyjdzie nam łatwiej, jeśli poświęcimy jej codziennie parę chwil.

Czasami efektu dodaje lampa błyskowa

Warto wypróbować sposób polegający na używaniu lampy błyskowej w ciągu dnia. Dzięki temu zrównoważymy ostre cienie i polepszymy niezbyt korzystne światło. Konsekwencja i działanie to podstawa. A jakich błędów nie popełniać? Dowiesz się z artykułu dostępnego pod linkiem: http://www.polskatimes.pl/artykuly-sponsorowane/a/fotografia-dla-poczatkujacych-nie-popelniaj-tych-bledow,12307201/.

Dodaj komentarz