Goście obiadów czwartkowych w wydaniu Philipiak Milano

Tradycja obiadów czwartkowych sięga czasów panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wzorowane były na paryskie salony literackie. Przy wykwintnie zastawionym stole, co tydzień w czwartek, spotykali się wybitni polscy intelektualiści, artyści, literaci epoki oświecenia. Obiady Czwartkowe pełniły swego rodzaju funkcję instytucji kulturalnej. Obecnie tradycja tych historycznych obiadów jest kultywowana przez markę naczyń do gotowania Philipiak.

Nowa edycja Obiadów Czwartkowych

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że Philipiak aktualnie prowadzi drugą edycję Obiadów Czwartkowych. Przywracając ponownie do życia tą szczytną intelektualnie tradycję, jak niegdyś król Stanisław August, marka  gromadzi znakomitych polskich artystów i sportowców. Tym razem goście Obiadów Czwartkowych zajmują się tematyką zdrowego stylu życia w różnych jego aspektach. Promowane jest zdrowe gotowanie i odżywianie, uczestnicy zyskują wiedzę na temat chorób dietozależnych, a także edukacji żywieniowej dzieci i młodzieży.

obiady czwartkowe philipiak. jednym z tematów jest dieta dzieci

Nad merytorycznym przebiegiem dyskusji czuwają specjaliści tzn. lekarze dietetycy, a także ceniony i popularny mistrz kuchni Karol Okrasa. Spotkania cieszą się dużą popularnością, gdyż można poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie zdrowego i przy tym smacznego gotowania. Ta cenna wiedza jest przydatna każdego dnia, a goście Obiadów Czwartkowych chętnie się nią dzielą z swoimi fanami. Warto dodać, że uczestnicy czwartkowych spotkań doceniają wykwintne menu. Na stronie: http://www.obiadyczwartkowe.pl/krolewskie-menu, znajdziemy przepisy na iście królewskie dania, które samodzielnie możemy przygotować w swoim domu, (podobne potrawy są serwowane na spotkaniach). Obiady Czwartkowe Philipiak odbywają się w prestiżowych warszawskich restauracjach, najczęściej jest to przepiękna restauracja Belvedere znajdująca się w Łazienkach Królewskich, co także jest ukłonem w stronę obiadów króla Stanisława. Mecenasem, a zarazem pomysłodawcą wskrzeszenia Obiadów Czwartkowych jest Tomasz Filipiak, założyciel firmy Philipiak Polska.

Szlachetni goście Obiadów Czwartkowych

Należy wspomnieć, że  goście Obiadów Czwartkowych organizowanych przez Phlipiak Milano  to nie tylko wielcy artyści, posiadający wspaniałe talenty i wiedzę, ale przede wszystkim osoby o wielkich sercach. Świadczy o tym ich chęć niesienia pomocy najmłodszym i najbardziej potrzebującym ludziom. Uczestniczy obiadów chętnie włączają się w akcje charytatywne wspierane przez markę Philipiak.  Zebrane po spotkaniach środki finansowe wspierają fundację „Akogo?” założoną przez Ewę Błaszyk i ks. Wojciecha Drozdowicza. Goście podpisują przeróżne przedmioty, które później są licytowane, a zebrane w ten sposób pieniądze trafiają na konto fundacji. Ponadto Philipiak Milano cześć zysków ze sprzedaży naczyń przeznacza na działalność charytatywną i zachęca do tego wszystkich sympatyków marki.  Wcześniej zyski z aukcji wspierały również fundację Janiny Ochojskiej „Pajacyk”, która zajmuje się dożywianiem najuboższych dzieci. Pokaźną galerię zdjęć ze spotkań oraz listę gości znajdziemy pod tym adresem: http://www.obiadyczwartkowe.pl/nasi-goscie.

 

 

 

Dodaj komentarz