Jak przeprowadzić upadłość firmy? Skorzystaj z usług świadczonych przez fachowców!

Upadłość firmy jest procesem złożonym i dla wielu przedsiębiorców skomplikowanym. Właśnie dlatego dzisiaj coraz więcej z nich korzysta z pomocy ekspertów w dziedzinie prawa upadłościowego. Zobacz, dlaczego warto udać się wtedy do prawnika i co można dzięki temu zyskać!

Kiedy firma może ogłosić upadłość?

Procedura upadłościowa stosowana jest wtedy, gdy firma znajduje się w stanie niewypłacalności i nie może regulować swoich zobowiązań. Dzięki niej możliwe jest łatwiejsze spłacenie długów oraz zamknięcie działalności.

Dzięki upadłości przedsiębiorcy mogą również ochronić się przed poważnymi skutkami zadłużenia, na przykład przejęciem prywatnego majątku, zajęciem mienia przez komornika. To powoduje, że w obliczu poważnych problemów finansowych warto rozważyć ogłoszenie upadłości.

Aby to zrobić, konieczne jest spełnienie odpowiednich wymogów, między innymi pod względem czasu pozostawania w niewypłacalności, terminu złożenia wniosku do sądu.

Upadłość firmy – gdzie szukać pomocy?

Jako że przepisy upadłościowe są złożone, warto pomyśleć wtedy o skorzystaniu z pomocy zewnętrznego specjalisty, który będzie mógł zapewnić fachowe wsparcie na wszystkich etapach związanych z upadłością biznesu.

Wsparcie w tym zakresie zapewniają przede wszystkim kancelarie prawne, które mają duże doświadczenie w prawie upadłościowym, gospodarczym. Mogą one wtedy reprezentować klienta podczas prowadzenia całego procesu. Dodatkowo wsparcie jest również oferowane przez inne firmy, między innymi doradcze, konsultingowe, które specjalizują się w tej dziedzinie.

Fachowa i kompleksowa obsługa dla klientów biznesowych – upadłość firmy Katowice – https://doboszkancelaria.pl/uslugi/upadlosci-firmowe sprawdź szczegóły oferty już teraz online i skontaktuj się, by uzyskać pomoc!

Wsparcie przy upadłości firmy – na czym polega?

Pomoc przy upadłości świadczona przez kancelarie prawne i zewnętrzne firmy jest bardzo szeroka i obejmuje ona zróżnicowane usługi.

Przede wszystkim fachowiec w pierwszej kolejności może zapoznać się bliżej ze sprawą swojego klienta i dokładnie ją przeanalizować. W ten sposób może on również ocenić, jakie są szanse na ogłoszenie upadłości, czy lepiej zdecydować się w danej sytuacji na przeprowadzenie restrukturyzacji firmy, która ochroni ją przed bankructwem.

Kancelaria prawna może również zaoferować usługi dotyczące przygotowania niezbędnej dokumentacji do przeprowadzenia upadłości. Sporządzi ona wniosek o jej ogłoszenie i inne pisma.

Obsługa obejmuje również reprezentowanie interesów klienta w sądzie, przed syndykiem, co pozwala na uzyskanie pełnego wsparcia w momencie, gdy firma znajduje się w trudnej sytuacji.

Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Sp. z o.o.

ul. Glogera 4/4, 42-217 Częstochowa

Tel.: 883 615 777 / biuro@doboszkancelaria.pl

Dodaj komentarz