Jesienne tematy – jaką wybrać dmuchawę do liści?

Jeśli masz ogród, dmuchawa do liści to sprzęt znacznie poprawiający jakość prac ogrodowych. Zwłaszcza, jeżeli codzienne grabienie liści doprowadza cię do „szewskiej pasji”. Dmuchawa to sprzęt, który staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Jaki rodzaj dmuchawy do liści sprawdzi się w twoim ogrodzie?

Rodzaje dmuchaw do liści

Dmuchawa do liści akumulatorowa nie jest ograniczona przez kabel. Dlatego też kwestia komfortu pracy bywa w tym kontekście oczywista. Wadą takiego urządzenia jest jego waga. Dmuchawy akumulatorowe są dosyć ciężkie. Dlatego też te modele polecane są głównie panom. Niedogodnością jest również czas trwania pracy. Pracujemy, dopóki akumulator się nie rozładuje. Czas pracy na naładowanym akumulatorze wynosi około kilkunastu minut.

Na szczególną uwagę zasługuje dmuchawa do liści Husqvarna. Dlaczego? Ponieważ łączy swoją pracę z siłami natury. Co przez to rozumiemy? Dmuchawa do liści Husqvarna to moc urządzenia spalinowego uzyskana dzięki innowacyjnemu akumulatorowi. Mówiąc prościej dmuchawa do liści wykorzystuje nowoczesną technologię zapewniającą wysoką wydajność, niski poziom hałasu oraz ergonomię użytkowania. Dzięki temu Husqvarnę można stosować na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach gospodarczych. Kolejny aspekt to ergonomia użytkowania łącząca takie cechy, jak: wygodny uchwyt minimalizujący wibracje, łatwość korzystania i praca w ciszy.

Kolejną dmuchawą jest urządzenie elektryczne. Zaletą jego stosowania jest cisza. Dmuchawy zasilane sieciowe są najczęściej mniejsze i tym samym lżejsze. Musimy być również świadomi, że elektryczne urządzenie będzie przyłączone do kabla.

Innym typem urządzenia jest dmuchawa wyposażona w silnik spalinowy. Dmuchawy spalinowe polecane są przy większych powierzchniach, na których rośnie bardzo dużo drzew. Chociaż urządzenie jest dosyć ciężkie, to podmuch poradzi sobie z każdą stertą liści. Ponadto dmuchawy spalinowe polecane są także do sprzątania sypkiego śniegu czy kawałków gałęzi.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony: https://www.husqvarna.com/pl/produkty/dmuchawy/

Dodaj komentarz