Kantor walutowy – atrakcyjne kursy wymiany walut i co jeszcze?

Pierwsza wymiana złotówek na walutę państwa, do którego się wybieramy może wywołać niewielką konsternację. Dzieje się tak, gdyż nie chcemy stracić pieniędzy przeznaczonych na wyjazd. Na czym polega wymiana waluty w kantorze?


Kantor… nie taki straszny, jak go malują

Podstawowa zasada brzmi: wymień walutę w sprawdzonym miejscu, jeszcze przed wylotem z Polski. Takich miejsc, jak kantor jest bardzo wiele – szczególnie w miejscowościach turystyczny, gdzie właściciel może pobierać zbyt wysoką prowizję za wymianę.

Bardzo często właściciele kantorów zagranicznych liczą na niewiedzę turystów, którzy przyjechali z innego kraju. Dlatego też uznaje się, iż wymiana waluty jest najbardziej opłacalna jeszcze w Polsce. Wyjątkiem są kraje, z którego nie można wywozić rodzimej waluty (przykładem takiej państwa jest Egipt).

Waluta

Kantor walutowy z mobilna opcją

Inną opcją wymiany walut jest kantor walutowy z mobilną opcją, dzięki której za pomocą telefonu lub tabletu można wymienić więcej pieniędzy. Przykładem takiego kantoru internetowego jest: https://kantor.aliorbank.pl/. Wymiana walut realizowana jest w Alior Banku bez konieczności przelewania środków na rachunki obce. Ponadto kantor walutowy czynny jest 24 godziny na dobę, a w razie pytań zawsze można skontaktować się ze specjalnie otwartą linią contact center. Dostępna jest w godzinach 08:00-22:00 przez 7 dni w tygodniu. Można również skorzystać ze specjalnego formularza kontaktowego. Kantor walutowy pod znakiem Alior Banku daje do dyspozycji także możliwość zleceń walutowych, zawieranie transakcji po jeszcze korzystniejszym kursie, powiadomienia o zmianach kursów walut oraz realizacji zleceń, dokonywania płatności w Internecie, odbioru wymienionych środków w Oddziale Alior Banku.

Dodaj komentarz