Czy podczas karmienia piersią można używać kropli żołądkowych?

Ciąża i pierwsze chwile opieki nad maleństwem to cudne zjawisko, podczas którego każda kobieta zaczyna weryfikować dotychczasowy styl życia. Okazuje się, że wiele pozornie błahych czynności i przyzwyczajeń urasta do rangi dużego problemu. Jak uniknąć pomyłek? Oczywiście należy rozwiać zawczasu wszelkie wątpliwości. Oto kilka cennych porad związanych ze stanem błogosławionym… i z tym, co można, a co jest zupełnie niewskazane.

Podczas ciąży nie wolno farbować i ścinać włosów

Oczywiście co do ścinania, to nie ma żadnych przeciwwskazań. Z farbowaniem można się jednak wstrzymać. Warto wiedzieć, że niektóre składniki zawarte w farbie mogą wpłynąć szkodliwie na organizm kobiety. Szczególnie w pierwszym okresie ciąży, kiedy rozwijają się najważniejsze narządy dziecka. Pamiętajmy – farba to zawsze substancja chemiczna, a w czasie ciąży trzeba unikać tego rodzaju preparatów.

Lepiej nie uprawiać sportu!

Aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana. Kobiety mogą pływać, tańczyć, spacerować, uprawiać jogę. Należy jednak zrezygnować z ekstremalnych sportów, które dodatkowo narażają na zaistnienie kontuzji.

Nie wolno się opalać

Podczas ciąży nie wolno się opalać zarówno na słońcu, jak i w solarium. Długotrwałe przebywanie na słońcu prowadzi do przegrzania się organizmu. Przez taki stan pojawiają się częste infekcje. Ponadto nadmiar słońca może prowadzić do groźnych przebarwień skórnych.

Zagrożenie czyhające w ziemi

Jeśli jesteśmy pasjonatkami domowych ogródków, będziemy musieli wstrzymać się z naszą pasją. W ziemi bowiem znajdują się pierwotniaki mogące wywołać toksoplazmozę. Tego typu schorzenie jest niebezpieczne i groźne dla płodu.

Krople żołądkowe a karmienie piersią

Dostępne badania nie wskazują, by krople miały jakikolwiek wpływ na reprodukcję lub powodowały konieczność zaprzestania stosowania w czasie karmienia piersią. Może przeszkadzać ich nieco gorzkawy posmak. Zanim jednak zastosujemy krople żołądkowe, skonsultujmy się z lekarzem i farmaceutą. Również dawkowanie preparatu powinno być ściśle przepisane przez specjalistę. O kroplach żołądkowych przeczytacie więcej pod linkiem: http://www.iberogast.pl/pl/faq/.

 

Dodaj komentarz