Kosmiczne sny z materacem memory

Odpowiednia ilość snu każdego dnia jest podstawą naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety, większość z nas śpi zbyt krótko i to do tego warunkach, które nie sprzyjają właściwemu wypoczynkowi ani regeneracji. Aby sen był w pełni zdrowy i spokojny, warto wybrać materac memory wykonany z pianki z pamięcią kształtu. Tego rodzaju materace polecane są zwłaszcza osobom, które uskarżają się bóle pleców.

Kosmiczna pianka  

Pianka memory to wynalazek amerykańskich naukowców z NASA, który powstał z myślą o astronautach. Pierwsze produkty wyprodukowane z pianki pojawiły się w latach 70. ubiegłego stulecia. Ten rodzaj pianki jest materiałem o bardzo dużej gęstości, który między innymi pochłania drgania. Pianka memory miała zapewnić odpowiedni komfort podróżującym w kosmos. Poduszki i materace memory są bardzo odporne na przeciążenia, a do tego wrażliwe na nacisk. Materac z pamięcią kształtu, jak sama nazwa wskazuje, zapamiętuje kształt ciała, a po ustąpieniu nacisku powraca do pierwotnej formy. Te właściwości i zalety pianki memory były bardzo ważne dla przebywających w przestrzeni kosmicznej astronautów. Następnie bardzo szybko pianka memory została wykorzystana do produkcji materacy sypialnianych. Rekomendowane i wykorzystywane przez NASA są materace memory marki Tempur i właśnie te cieszą się największą popularnością na całym świecie.

materac memory jest odpowiedni dla dorosłych, dzieci, a i zwierzęta lubią na nich wypoczywać

Dla kogo materac memory?

Materac z pianki memory z pewnością doceni każdy z nas, zwłaszcza jeśli miał okazję na nim spać. Właściwości materacy z pamięcią kształtu będą pomocne osobom, które uskarżają się na ból pleców i szyi, gdyż redukują nacisk, dostosowując się do kształtu ciała i rozkładają równomiernie jego ciężar. W ten sposób zmniejszają się punkty nacisku powodujące dolegliwości bólowe. Materac jest też idealny dla par, ponieważ neutralizuje drgania, które są tak uciążliwe podczas wspólnego spania. Materiał pochłania ruch, dzięki czemu można razem z partnerem przespać spokojnie i nieprzerwanie całą noc.

Najważniejsze zalety pianki memory

Pianka memory to niezwykle trwały materiał o licznych zaletach i właściwościach. Charakteryzuje się nie tylko wysoką odpornością na nacisk, ale również dużą elastycznością. Ponadto oryginalna pianka posiada przewiewną strukturę, która reguluje temperaturę i doskonale odprowadza wilgoć. Materac jest też hipoalergiczny, dzięki czemu nie musimy się obawiać rozwoju uczulających roztoczy czy też innych bakterii (a to za sprawą specjalnej powłoki). W ten sposób poprawiamy również jakość i higienę swojego snu. Inwestując w materac z pamięcią kształtu, możemy być pewni jego długoletniej posługi w naszej sypialni. Oryginalne materace Tempur posiadają aż dziesięcioletnią gwarancję. Zakup takiego materaca będzie opłacalny zarówno finansowo, jak i zdrowotnie. Jeszcze więcej cennych informacji dotyczących właściwości materacy z pamięcią kształtu znajdziesz w tym artykule: https://kobieco.pl/materac-z-pianka-memory/. W tekście rozprawiono się również z mitami dotyczącymi tego typu materacy.

Dodaj komentarz