Czy limit odnawialny jest dobrym pomysłem?

Chyba każdy z nas miał w swoim życiu podbramkową sytuację związaną z nagłą potrzebą środków finansowych. A to zepsuła się pralka, a to wyskoczył jakiś inny niespodziewany wydatek. Nie zawsze mamy przygotowane oszczędności, nie zawsze mamy od kogo pożyczyć i w końcu nie zawsze możemy wziąć pożyczkę. Nie do wszystkich przemawia idea parabanków, nie wszyscy mają też zdolność kredytową. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z tak zwanego limitu odnawialnego. Pamiętaj jednak, że kredyt kredytowi nierówny. Przejrzałam strony, podpowiedzi na forach internetowych… Wybrałam Alior. Posłuchajcie.

Czym jest limit odnawialny?

Limit odnawialny związany jest ściśle z naszym rachunkiem. Mówiąc najprościej, to zwiększenie dostępnych środków na koncie. W praktyce możemy zatem korzystać z większej kwoty. Dlaczego odnawialny? Bardzo prosto to wytłumaczyć. W ramach przyznanego limitu możemy wielokrotnie zadłużać się i spłacać zobowiązania. Dzieje się tak, bowiem każdy wpływ na konto niweluje zadłużenie powstałe w wyniku korzystania z limitu.

Taki limit w rachunku może znacznie ułatwić zarządzanie domowym budżetem. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy spadają na nas nieoczekiwane wydatki. Życie potrafi zaskakiwać i to często w najmniej odpowiednim dla nas momencie. Limit odnawialny to naprawdę bezpieczne koło ratunkowe.

 

Co nam oferuje Alior?

Analizując różne możliwości i korzystając z Alior Bank forum doszłam do wniosku, że wcale nie jest to zła opcja. Owszem, posiadamy pewną kwotę zadłużenia, lecz każde środki na koncie spłacają ten limit. Ten po spłaceniu zadłużenia, przyznawany jest znowu. Taki sposób na prowadzenie rachunku zapewni płynność w budżecie domowym. Przecież nigdy nie wiemy, kiedy będą nam potrzebne dodatkowe środki pieniężne na koncie.

Jak wygląda przyznanie limitu odnawialnego w przypadku Alior Bank? O takie rozwiązanie finansowe mogą wnioskować osoby w wieku od 18 do 80 lat, posiadające rachunek ROR i uzyskujące dochody na terenie Polski. Niezbędne jest dostarczenie dokumentów: dokument tożsamości ze zdjęciem, inne dokumenty w zależności od indywidualnego przypadku, a także zgodę współmałżonka w przypadku braku rozdzielności majątkowej. Każda sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie. Dotyczy to także wysokości przyznanej kwoty limitu odnawialnego.

Po więcej szczegółów kliknij w link: https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-i-pozyczki/limit-odnawialny-w-rachunku.html

 

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com.

Dodaj komentarz