Nadmierna potliwość? Są na nią skuteczne sposoby!

Mokre pachy, spocone dłonie, plamy na ubraniach – chyba każdy z nas zna efekty nadmiernej potliwości. Nic przyjemnego. Szczególnie, że problem pojawia się w sytuacjach naprawdę dla nas ważnych. Egzamin, stresująca rozmowa o pracę, publiczne wystąpienie – to tylko nieliczne problemy, kiedy nadmierna potliwość sprawia nam prawdziwy dyskomfort. Z pomocą przychodzi nam natura.

Napar z szałwii

Na nocne pocenie się pomoże nam napar z szałwii. Należy 1-2 łyżeczki suszonej szałwii zalać szklanką gorącej wody, przykrywamy i czekamy około 5 minut. Przy wrażliwym żołądku napój parzymy przez około 2 minuty. Szklankę naparu zaleca się pić 2-3 razy dziennie. Warto wiedzieć, że szałwię znajdziemy także w zasypkach i kremach do dłoni i stóp. Swoją skuteczność zawdzięcza substancjom regulującym gospodarkę hormonalną i wpływającym na regulację nadmiernej potliwości całej powierzchni skóry.

Kwas borowy

Gotowy kwas borowy można kupić w saszetkach w aptece. Po łyżeczce proszku wsypujemy do butów oraz skarpetek. Pozostawiamy proszek na całą noc. Przed założeniem butów lub skarpetek proszek należy usunąć. Warto wiedzieć, że w przyrodzie kwas borowy występuje w postaci minerału. Specyfik posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Dzięki temu zmniejsza wydzielanie potu i neutralizuje nieprzyjemny zapach. Pamiętaj, że nie powinno się stosować kwasu borowego dłużej niż 14 dni.

Ałun

Ałun również jest naturalnym minerałem. Ma postać sproszkowanego minerału. Bardzo często używa się ałunu do produkcji dezodorantów w sztyfcie. W ałunie znajduje się glin, który zmniejsza pory i zabija bakterie odpowiadające za nieprzyjemny zapach.

Sok z cytryny

Sok z cytryny działa ściągająco, antybakteryjnie i odświeżająco. W jaki sposób przygotować skuteczną kurację? Nic prostszego. Wystarczy wycisnąć sok z jednej cytryny, zalać go 100 ml ciepłej wody i wymieszać. Taki sok z cytryny można pić rano i wieczorem. Ponadto sam sok z cyt24yny (kilka kropel) można wetrzeć w skórę pach.

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.

Dodaj komentarz