Nadmierne wypadanie włosów nie musi być już Twoim problemem

Jeśli myślisz, że jesteś sam z tym problemem, to po prostu się mylisz. Wypadanie włosów to dosyć powszechny kłopot zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Na szczęście istnieje bardzo wiele sposobów, które wzmocnią słabe i cienkie kosmyki. Odpowiedzmy jednak na zasadnicze pytanie: jakie są przyczyny wypadania włosów?

Wypadanie włosów – dlaczego?

Najczęstszym źródłem wypadania włosów jest stres. Inne przyczyny to chociażby zbyt rzadkie mycie włosów lub zmiana dotychczas stosowanych środków do pielęgnacji. Wypadanie włosów jest charakterystyczne dla stosowania niektórych leków, nadużywania lokówki czy prostownicy. Za złą kondycję cebulek odpowiada również nieprawidłowa dieta – uboga w witaminy i składniki mineralne. Kiedy jeszcze możemy osłabić kosmyki? Bardzo często nieumiejętnie czeszemy włosy, szarpiemy je podczas szczotkowania. Pamiętajmy także o tym, że włosy mogą wypadać przez niektóre choroby. W związku z tym nigdy nie lekceważ tego procederu.

Wzmacniamy cebulki – od czego zacząć?

Musisz przede wszystkim zacząć od zastosowania prawidłowej diety. Warto sobie uzmysłowić, iż nieprawidłowe nawyki żywieniowe mają ogromny wpływ na wygląd włosów, skóry czy paznokci. Jakie witaminy i elementy mineralne uwielbiają nasze włosy? Będzie to z pewnością żelazo, biotyna (rodzaj witaminy B), kwas foliowy, siarka oraz cynk. Jeśli więc Twoja dieta uboga jest w wartościowe składniki pokarmowe, zastosuj odpowiednie suplementy diety.

Jakie są domowe sposoby wzmacniania włosów? Żeby poprawić kondycję włosa, zastosuj się do poniższych rad: nie zmieniaj często szamponu i regularnie myj włosy; włosy nie lubią gorąca – myj je w ciepłej wodzie; płucz włosy płukanką ze skrzypu i pokrzywy; dobrze się odżywiaj, staraj się unikać stresu; ogranicz stosowanie lokówki i prostownicy; nie upinaj ciasno kucyka; stosuj odpowiednie, nieobciążające maseczki.

Loxon na wypadanie włosów

Niekiedy lekarze proponują Loxon na wypadanie włosów. To lek występujący w postaci płynu do stosowania na skórę głowy. Składniki leku pobudzają porost włosów w łysieniu typu androgenowego u mężczyzn i kobiet. Jak działa Loxon? Otóż lek odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, a także działa silnie na namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu.

Więcej informacji na temat leku znajdziecie tutaj.

Pamiętaj jednak, że przed zastosowaniem leku trzeba skonsultować się z lekarzem i koniecznie przeczytać ulotkę.

Dodaj komentarz