Naturalne aromaty w cukiernictwie. Niezapomniane wypieki w Twoim domu

Aromaty spożywcze odgrywają bardzo ważną rolę w tworzeniu wyrobów piekarniczych i cukierniczych. Korzysta się z nich przemysłowo na szeroką skalę, ale i w zaciszu własnej domowej kuchni. Oczywiście istnieje wiele rodzajów aromatów dostępnych na rynku – mogą to być aromaty w proszku, aromaty w płynie, aromaty bez tłuszczu, aromaty smakowe oraz aromaty zapachowe. Co warto wiedzieć na ich temat? I gdzie szukać aromatów najwyższej jakości?

Aromaty naturalne wykorzystywane w cukiernictwie

Aromaty spożywczeCukiernictwo to jedna z głównych dziedzin, w których wykorzystuje się aromaty spożywcze. Nie da się ukryć, że bez ich zastosowania smak większości wypieków i wyborów cukierniczych byłby mocno przeciętny. Oczywiście na rynku dostępne są różne aromaty – naturalne, identyczne z naturalnymi i syntetyczne. Najlepszym wyborem są, rzecz jasna, aromaty naturalne. Są one pozyskiwane z surowców roślinnych bądź zwierzęcych, bez żadnych dodatków chemicznych, mogących mieć szkodliwy wpływ. Bogatą ofertę naturalnych aromatów spożywczych oferuje firma GBD Aromaty.

Jak wygląda działalność firmy GBD Aromaty?

Firma GBD Aromaty zajmuje się dystrybucją naturalnych aromatów na rynku spożywczym. Współpracuje z trzema partnerami:  Butter Buds Food Ingredients, International Bakers Service oraz Blue Mountain Flavors, oferującymi amerykańskie aromaty cenione na całym świecie. Na przykład International Bakers Service oferuje naturalne aromaty spożywcze wykorzystywane przez specjalistów piekarniczo-cukierniczych w formie sproszkowanej lub płynnej. Co istotne, istnieje możliwość skomponowania całkiem nowego, indywidualnego aromatu dostosowanego do potrzeb.

Aromaty spożywcze

Z kolei Butter Buds Food Ingredients specjalizuje się w tworzeniu naturalnych, silnie skoncentrowanych aromatów i składników mlecznych. Do ich produkcji wykorzystuje enzymatyczną modyfikację, mieszaninę aromatyczną oraz technologię kapsułkowania. Dzięki temu uzyskane w ten sposób aromaty są o wiele intensywniejsze i wartościowsze niż podobne popularne aromaty sztuczne. Blue Mountain Flavors to producent aromatów o szerszym zastosowaniu. Oferuje możliwość skorzystania z gotowej listy aromatów bądź skomponowania własnego. Dotyczą one m.in. pieczywa, słodyczy i wypieków cukierniczych, wyrobów tostowych, sosów i dressingów, domowych zamienników mięsa, produktów dla cateringu, przekąsek, tłuszczów do smażenia, marynat, żywności w puszkach czy też pokarmów dla zwierząt domowych.

Szukając więc aromatów spożywczych najwyższej jakości, zarówno do użytku przemysłowego, jak i domowego, warto bliżej zapoznać się z ofertą firmy GBD Aromaty. Znajdziemy ją na stronie www.gbd.pl

Dodaj komentarz