Nowoczesny akademik, czyli czego student (i nie tylko) oczekuje?

Z pewnością każdy absolwent wyższych uczelni zgodzi się z tym, że studiowanie ma swoje uroki. Jako była studentka, zaczęłam zastanawiać się ostatnio, jakie profity (oprócz uzyskania wyższego wykształcenia) dały mi studia. Okazało się, że bardzo wiele zmian zaszło w moim życiu podczas tych pięciu lat. I chociaż już od dziesięciu lat nie mam statusu studenta, to nadal wspominam ten jakże intensywny okres w moim życiu.

Czy dużo się zmieniło?

Na przestrzeni tych dziesięciu lat wiele się zmieniło. Kiedy studiowałam, niewielu studentów miało potrzebę pracowania. Nie myślało się o zdobywaniu doświadczenia. Współczesny student ma do tego tematu zupełnie inne podejście. Dzisiaj jesteśmy świadomi, jak wiele znaczy doświadczenie w kontekście zdobycia wymarzonej pracy. W związku z tym wielu studentów już w czasie nauki podejmuje działalność zarobkową.

Status studenta zmienił się bardzo. Za moich czasów wystarczało mi 100 zł na przeżycie tygodnia i jeszcze potrafiłam zaoszczędzić. Współcześnie życie jest droższe. A przecież życie nie może składać się tylko z nauki. Nie oszukujmy się. Studiowanie to także życie towarzyskie. Szczególnie to widać w miastach studenckich. Funkcjonujące kluby muzyczne, bary, knajpki, koncerty. Naprawdę jest co robić. Z racji podejmowanej działalności zarobkowej współczesny student może podjąć wiele ciekawych zajęć, które dla mnie były niedostępne. Chociażby bez problemu można zakupić karnet na siłownię czy pójść do kina. A jak jest z bazą noclegową?

Baza noclegowa dla studentów

Niegdyś standard pokoi nie miał aż takiego znaczenia. Aby było łóżko, biurko i szafa. Dzisiaj sytuacja wygląda nieco inaczej. Przyjrzyjmy się poczdamskiemu akademikowi BaseCamp. Jest to poczdamski akademik, który chce zaoferować swoim klientom nieco więcej. Z czym jest to związane? Poczdam to typowo studenckie miasto. Już sam klimat stwarza okazję do spędzania czasu ciekawie i twórczo. Również przestrzeń, w której się żyje może nastrajać do aktywności.

Już od dawna wiadomo, że jakość pomieszczeń posiada istotny wpływ na nasze samopoczucie i motywację. Akademik Poczdam BaseCamp oprócz funkcji spełniania najważniejszych potrzeb życiowych, proponuje studentów oryginalny wystrój, designerskie meble, przestrzeń, prywatne łazienki i superszybkie WiFi. W dodatku akademik wyposażony jest w siłownię, 11 kuchni, kino i pralnię itp. Ponadto zagospodarowano przestrzeń do wspólnego spędzania czasu: odpoczynku i nauki. Tylko pozazdrościć.

Akademik tylko dla studentów?

Poczdam to jednak nie tylko miasto studenckie. To także wspaniała miejscowość dla wszystkich fanów zwiedzania. Wakacje to doskonała okazja, by wybrać się za granicę i podziwiać osiągnięcia tamtejszej architektury. A jeśli planujemy pobyt w Poczdamie, warto sprawdzić ofertę tamtejszych akademików! Często ceny za nocleg są dużo niższe niż w przypadku hoteli, a lokalizacja budynku zawsze będzie w dobrym miejscu. Dlatego ofertę BaseCamp powinni przejrzeć wszyscy ci, którzy planują swoje zagraniczne wakacje!

 

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com.

 

Dodaj komentarz