O czym powinien wiedzieć każdy alergik?

Uporczywe kichanie, krostki na skórze, zaczerwienione oczy i ogólne, złe samopoczucie. Objawy nasilenia się symptomów alergicznych bywają niezwykle uciążliwe. Dlatego też każdy alergik powinien wiedzieć, kiedy mogą go zaatakować poszczególne alergeny.

kalendarz pyleń

Zapoznaj się z kalendarzem pyleń

13

Źródło: Cafeteria.pl

Kalendarz pyleń to nic innego, jak tabela aktywności alergenów. Najczęściej męczą nas pyłki, grzyby, owady oraz kurz. Przykładowo: największe natężenie aktywności alergenów kurzu występuje w takich miesiącach, jak: październik, listopad i grudzień. Natomiast kurz nie będzie tak doskwierał w styczniu, lutym i marcu.

kalendarz pyleń

Łagodzenie objawów alergii

Alergia może trwać długie lata. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można znacznie złagodzić jej objawy. Zalicza się do nich między innymi przyjmowanie leków (wziewnie, donosowo, na skórę, do worka spojówkowego). Pamiętajmy jednak o tym, że każdy krok należy skonsultować z lekarzem. Innym sposobem łagodzącym symptomy alergii jest immunoterapia. W jej zakresie chorzy poddają się najczęściej odczulaniu.załzawione oczy

Inne metody to płukanie jamy nosowej, niwelowanie zmian skórnych w przypadku wystąpienia atopowego zapalenia skóry. Wówczas liczy się prawidłowa higiena ciała oraz dbanie o czystość otoczenia, stosowanie nieuczulających kosmetyków oraz nawilżanie naskórka za pomocą specjalistycznych kremów lub maści.

azs

Dodaj komentarz