O nie! Znowu muszę do toalety…

Zapalenie pęcherza moczowego nie jest chorobą trudną do wyleczenia. Niestety – jego objawy są dosyć nieprzyjemne i dyskomfortowe. Zmusza nas do ciągłych wizyt w toalecie. Kolejna zła wiadomość. To schorzenie, które lubi nawracać. W jaki sposób skutecznie i szybo zwalczać tę nieznośną infekcję?

Jak dochodzi do zakażenia?

To przede wszystkim panie cierpią na infekcje dróg moczowych. Dlaczego tak się dzieje? Otóż odpowiedzialne są szczegóły anatomiczne. Ujście dróg moczowych położone jest w sąsiedztwie wejścia do pochwy oraz odbytu. W związku z powyższym bardzo łatwo jest przenieść w głąb dróg moczowych patogeniczne czynniki (na przykład pałeczki okrężnicy). Ponadto kobieca cewka moczowa jest nieco krótsza niż u mężczyzn. W związku z tym sama droga przenoszenia drobnoustrojów jest w przypadku przedstawicielek płci pięknej prostsza. Jakie są typowe objawy zapalenia pęcherza?

Zaliczymy do nich między innymi:

  • Częste parcie na mocz
  • Pieczenie
  • Ból podczas mikcji
  • Niewielkie ilości oddawanego moczu
  • Obecność krwi i bakterii w moczu

Właściwa diagnoza i leczenie

Warto pamiętać o tym, że odpowiednio zdiagnozowana i leczona choroba nie jest groźna. Jeśli jednak zbagatelizujemy jej symptomy, wówczas może dojść do poważnych nieprzyjemności. Powikłaniem nieleczonego stanu zakażenia dróg moczowych jest między innymi ostre zapalenie nerek. W skrajnych przypadkach stosuje się leczenie antybiotykami. Niestety, kolejne dawki leku sprawią tylko, że nasz organizm uodporni się na tę metodę. Zanim wybierzmy się do lekarza, możemy zastosować Neofuraginę.

29068948370_bb8774574e_o

Jak działa Neofuragina? Po pierwsze Neofuragina zwalcza nie tylko objawy, lecz także przyczyny schorzenia. Po drugie Neofuragina hamuje rozwój i namnażanie się bakterii.

Prawidłowa profilaktyka polega również na stosowaniu ziołolecznictwa. Sprawdzają się regularne nasiadówki z takich ziół, jak rumianek, skrzyp polny, sosna zwyczajna czy szałwia. Ponadto starajmy się przebywać w cieple – szczególnie należy zadbać o okolice krzyża oraz nogi.

Szałwia:

szalwia

Dodaj komentarz