Optymizm przede wszystkim!

Nie oszukujmy się – życie nie jest usłane różami. Chociaż ten fakt jest nam powszechnie znany, nie zawsze wiemy, w jaki sposób zareagować na przeszkody, które los co i raz podkłada nam pod nogi. Zazwyczaj pojawia się strach, smutek i żal. A przecież są to destrukcyjne uczucia, które nie są bodźcem do czynu i prób odwrócenia nieprzyjemnego stanu.

Zmiana przyzwyczajeń

Musisz zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia. Owszem, pierwsze emocje zawsze są destrukcyjne, ale w tym momencie zawsze powinien wchodzić nowy system postępowania. Należy się przede wszystkim uspokoić i przeanalizować wszystkie możliwe scenariusze. Zaczynamy zawsze od najgorszego i jednocześnie szukamy nowych rozwiązań. Jeśli „obłaskawimy” strach, za chwilę nasz problem nieco zmaleje. Po sieci krąży dosyć prawdziwe porzekadła. Parafrazując – większość z negatywnych prognoz wcale się nie sprawdza. Dlatego też nie ma co się zamartwiać, gdyż zamartwianie prowadzi tylko i wyłącznie do stagnacji. Czyn to jedyna odpowiedź na kłopoty.

A co, jeśli jest naprawdę źle?

I w takich przypadkach zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie, które dobrze rokuje na przyszłość. Idealnym przykładem są działania podejmowane przez Volvo przy słynnej wpadce Volvo. Czym jest wpadka Volvo i jak poradzili sobie z nią producenci? Podczas prezentacji jednego z modeli (dokładnie S60) nieprawidłowo zadziałał system automatycznego hamowania. Spowodowało to kraksę. Test był przeprowadzany na szczęście z udziałem manekinów. Czy producenci załamali się? Przecież taki błąd mógł znacznie naruszyć reputację firmy. Otóż producenci podeszli do całej sprawy niezwykle profesjonalnie i rzeczowo. Następnie poczyniono wszelkie kroki, aby doprecyzować działanie systemu. Dzięki szybkiej reakcji Volvo pokazało, że bezpieczeństwo klientów liczy się dla firmy najbardziej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wpadce Volvo, wejdź tutaj.

Podobnie powinniśmy postępować w życiu, które jest dla nas prawdziwym sprawdzianem podejmowanych decyzji. Zamiana porażki w sukces to cel, do którego powinien dążyć każdy z nas. Dzięki zaangażowaniu sił i pozytywnemu myśleniu możemy osiągnąć naprawdę wiele.

Użyte zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.

Dodaj komentarz