Ostatnie rady przed Sylwestrem, czyli o tym, jak witać Nowy Rok bez kaca!

Jesteśmy tuż tuż… przed nocą sylwestrową. Z pewnością wielu z Was spędza teraz czas na pracochłonnych przygotowaniach. Warto zadbać nie tylko o szałową kreację, lecz także o dobre samopoczucie w Nowy Rok. Jakie są skuteczne sposoby na kaca?


Nie pij alkoholu na pusty żołądek

Pamiętaj! Nigdy nie pij alkoholu na pusty żołądek. Takie „ekonomiczne” spożywanie trunków jest dosyć  niebezpieczne dla organizmu ludzkiego. Polecane są nieco tłustsze potrawy. Dzięki temu będziemy mieć energię do zabawy przez całą sylwestrową noc. Warto również wiedzieć, ile tak naprawdę można wypić. Liczy się także sama technika picia alkoholu. Wskazane jest jak najwolniejsze tempo picia.

szampan

Okazuje się, że panie mają „słabszą głowę” do picia. W praktyce oznacza to, że nawet po wypiciu takiej samej ilości trunku stężenie alkoholu będzie większe u płci pięknej. Również gospodarka hormonalna ma wpływ na proces przyswajania alkoholu. Kobieta upije się prędzej przed miesiączką.

Sięgnij po suplementy

W dzień imprezy warto zadbać o odżywiające suplementy. Mogą to być preparaty witaminowe z dodatkiem potasu (alkohol wypłukuje z organizmu ten składnik).

Nie mieszaj alkoholi

Mieszanie alkoholi nie jest dobrym pomysłem. Ucierpi na tym nie tylko nasza głowa, lecz także wątroba. Ponadto kac zależy między innymi od ilości zawartego w alkoholach metanolu. Najwięcej ma go burbon, później koniak, rum, czerwone wino, gin i wódka.

Pij dużo wody!!!

Wodę należy spożywać w trakcie picia trunków. Zaleca się spożycie szklanki wody przed samym snem. W ten sposób nie dopuścimy do odwodnienia organizmu.

tance

Udanej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku!

Dodaj komentarz