Ten owoc to zbawienie na wiele problemów

Cytryna posiada nie tylko niepowtarzalny smak i aromat, lecz także sprawdza się wyśmienicie w kosmetyce i profilaktyce zdrowotnej. Jej nadzwyczajne właściwości sprawiają, że skóra staje się sprężysta, delikatna i właściwie oczyszczona. Ponadto cytryna posiada doskonałe właściwości wybielające.

Właściwości cytryny

Cytryna słynie nie tylko z obfitości witaminy C, lecz także z obecności takich witamin, jak witamina B1, P, kwasu cytrynowego, wapnia, fosforu, żelaza, manganu. Ponadto w skórce cytryny znajdziemy olej cytrynowy o niesamowicie odświeżającym aromacie.

W czym może pomóc Ci cytryna?

Profilaktyka starzenia się skóry to jedno z najbardziej efektownych działań tego żółtego owocu. W jaki sposób przyrządzić odpowiednią maseczkę? Wymieszajcie 1 łyżkę majonezu, 1 łyżkę soku cytrynowego, 1 łyżeczkę koniaku i 1 łyżeczkę oleju roślinnego. taki specyfik ucieramy i stosujemy na skórę twarzy oraz szyi. Inny przepis: sok z 2 cytryn i napar ze skórek cytrynowych mieszamy z łyżką miodu, dolewamy spirytusu kamforowego i ucieramy. Dodajemy 250 ml zimnej wody i jeszcze raz dokładnie mieszamy.

A jak zrobić cytrynowy tonik? Pół cytryny i 1 cząstkę pomarańczy wkładamy do garnka, wsypujemy 2 łyżki cukru pudru i zalewamy 1 szklanką mleka. Całość przykrywamy i odstawiamy do ostygnięcia. Po ostygnięciu tonik gotowy jest do użycia.

Z racji swoich wybielających właściwości, cytryna pomaga na plamy pigmentowe i piegi. Sok z cytryny mieszamy z dwoma łyżeczkami miodu. Mieszanina musi być dosyć płynna. Następnie nasączamy specyfikiem opatrunek gazowy i nakładamy na twarz. Kuracja obejmuje 20 maseczek, które należy wykonywać co drugi dzień.

Kiedy dokuczają nam wągry, również przyda się cytryna. Po kąpieli parowe energicznie rozcieramy problemowe miejsca kawałkiem cytryny. Taki zabieg należy powtarzać przez kilka dni.

Dodaj komentarz