Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Czerwone plamki na skórze, pajączki, rumień na policzku to objawy tak zwanej skóry naczynkowej. Ten rodzaj naskórka charakteryzuje się wyjątkową wrażliwością. Poznaj cechy cery naczynkowej oraz dowiedz się, w jaki sposób poradzić sobie z jej problemami.

 

Skóra naczynkowa – charakterystyka

Tak, jak wspomniałam we wstępie skóra naczynkowa jest niezwykle wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych takich, jak: wiatr, promieniowanie słoneczne, wilgotność, mróz itp. Jeśli po wejściu do mocno ciepłego pomieszczenia twoje naczynka zaczynają się uwidaczniać, to prawdopodobnie ten artykuł jest dla ciebie. Pamiętaj jednak, że cera naczynkowa nie jest żadną chorobą. Niekiedy problemy nasilają się pod wpływem zwiększonej produkcji estrogenów. Estrogeny rozluźniają mięśnie naczyń krwionośnych. Również takie stany, jak menstruacja, skoki ciśnienia, zaparcia osłabiają naczynia krwionośne. Efektem jest oczywiście zaczerwieniona buzia. Skóra naczynkowa, która jest niewłaściwie pielęgnowana może odwdzięczyć się trądzikiem różowatym. Początkową fazą tej przypadłości są właśnie pajączki.

Czego nie lubi skóra naczynkowa?

Warto trzymać się pewnych zasad, które mogą pomóc uniknąć wielu niedogodności. Unikaj przede wszystkim: nagłych zmian temperatur, stresu, gorących kąpieli, gorącego powietrza, sauny, wilgoci, mrozu, wiatru, zrezygnuj z tabletek antykoncepcyjnych oraz nadmiernego spożywania alkoholu i spożywania zbyt ostrych potraw. Cerze naczynkowej nie sprzyjają gruboziarniste peelingi, a także kosmetyki zawierające w swym składzie alkohol.

Wzmocnij skórę

Jeżeli już dostrzegłaś niepokojące zmiany, pora wziąć się do roboty. Po pierwsze zacznij się więcej ruszać. Aktywność poprawia krążenie w żyłach głębokich i naczynkach włosowatych. Po drugie spożywaj produkty bogate w witaminę C, która niezbędna jest do tworzenia w skórze kolagenu. Pomogą też preparaty zawierające rutynę, wyciąg z lipy czy miłorzębu japońskiego.

Wybierz odpowiedni krem

Pielęgnacja skóry naczynkowej jest bardzo ważna. Pomoże w tym Iwostin – krem na naczynka. Zadaniem kremu jest redukcja skłonności do powstawania nowych zmian, przeciwdziałanie zaczerwienieniom pojawiającym się wskutek zmiany temperatur lub stresu. Iwostin krem na naczynka łagodzi i koi podrażnienia, jednocześnie dokładnie nawilża i wygładza.

Dodaj komentarz