Pies chce na spacer? Wykorzystaj to!

I znowu ten sam widok: nasz pupil stoi, trzyma w pysku smycz i zachęcająco spogląda na drzwi wyjściowe. „A mi się tak nie chce!” Aby codzienne spacery były i dla nas równie przyjemne, warto zmienić nastawienie i wykorzystać czas spędzony z psem na aktywność i relaks.


Co może przynieść więź z psem? Pomiędzy człowiekiem a jego pupilem nawiązuje się szczególna relacja. Podczas dłuższego kontaktu wzrokowego wydziela się hormon oksytocyny (hormon ten odpowiedzialny jest za uczucie miłości oraz przywiązania). Jak wiele dobrego dla naszej psychiki daje taka więź, przekonuje ciągle rozwijająca się dziedzina dogoterapii (inaczej kynoterapii). Dlatego też warto poświęcić naszemu pupilowi trochę więcej czasu niż do tej pory. Pora letnia szczególnie sprzyja spacerom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Spacer

Ruch

Pies potrzebuje stałego i regularnego ruchu. My też. Codzienne spacery z psem pozwolą nam zachować dobrą kondycję i samopoczucie. Jakie zabawy będą atrakcyjne zarówno dla zwierzęcia, jak i właściciela? Pieski uwielbiają frisbee, a także aportować. Podczas aktywnego spaceru można uczyć psa komend. Co należy zabrać na dłuższy spacer:

  • kilka smakołyków dla psa,
  • wodę i miskę,
  • zabawki,
  • koc dla siebie.

Frisbee

A co zrobić, kiedy się zmęczymy?

Relaks

Dużą popularnością cieszą się wybiegi dla psów. Profesjonalnie urządzony teren jest zabudowany i wyposażony w kosze na psie odchody. Znajdziemy tam miejsce, gdzie można rozłożyć koc i chwilę odpocząć. W tym czasie nasz pies będzie się beztrosko bawił z innymi wesołym czworonogami.

Nero

Nero na wybiegu

Nero inne ujęcie

Dodaj komentarz