Porządkujemy biuro i archiwum – teczki na dokumenty i kartony na segregatory

W każdym domu oraz przedsiębiorstwie nie brakuje dokumentów. Rachunki, faktury, ważne umowy, czy dane osobowe pracowników powinny być w odpowiedni sposób przechowywane. Dobrze zorganizowana dokumentacja pozwala zachować porządek, a przede wszystkim łatwo odnaleźć poszukiwane informacje. Jak należy zorganizować biurowe archiwum?

Jakie dokumenty przechowywać w teczkach?

Teczki tekturowe na dokumenty to jeden z popularnych sposobów na przechowywanie dokumentów. Są poręczne i dostępne w najbardziej znanym formacie dokumentów A4. Do wyboru są teczki zamykane na gumkę, bądź wiązane. Ponadto dostępne są w wielu wzorach oraz kolorach, co może być ułatwieniem podczas archiwizacji oraz organizacji służbowych dokumentów. W teczkach tekturowych wygodnie jest przechowywać dokumentację, która nie jest obszerna. A mogą to być akta osobowe, pojedyncze umowy dotyczące konkretnej współpracy, czy dokumenty i notatki, po które sięga się często w trakcie pracy. Co więcej, teczki to doskonały sposób na zabezpieczenie materiałów podczas konieczności zabrania ich ze sobą poza miejsce pracy.

Jak zorganizować przechowywanie w segregatorach?

Segregatory pozwalają na swobodne przechowywanie dokumentów nawet w dużych ilościach. Można włożyć je w koszulki foliowe lub wykonać otwory w papierze i bezpośrednio umieścić w segregatorze. Podczas organizacji archiwum przy pomocy segregatorów warto je dokładnie opisać. Co więcej, dobrym rozwiązaniem są kartony klapowe. Można w nich ułożyć kilka segregatorów zawierających dokumenty z danego roku, czy dotyczące konkretnej sprawy. Po opisaniu kartonów można je układać jeden na drugim, w ten sposób oszczędzając miejsce w biurowym archiwum. Warto pamiętać, że segregatory sprawdzają się również podczas codziennej pracy, ze względu na łatwy dostęp do dokumentów.

Gdzie kupić teczki, segregatory i kartony do przechowywania dokumentacji?

Jeśli dokumenty mają być przechowywane przez długi czas w dobrym stanie, to warto zdecydować się na wysoką jakość ich wykonania. Szeroki asortyment między innymi teczek, segregatorów oraz kartonów oferuje producent opakowań kartonowych Euro Karton. Akcesoria do organizacji dokumentacji firmowej można zakupić w sklepach internetowych, hurtowniach, bądź stacjonarnych sklepach papierniczych.

Dodaj komentarz