Profesjonalna suszarka do włosów – jak wybrać?

Suszarka do włosów to jeden z podstawowych sprzętów elektronicznych, bez którego ciężko jest wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Suszarki fryzjerskie doskonale sprawdzają się bowiem zarówno podczas suszenia włosów o różnej długości, jak i podczas tworzenia efektownych stylizacji czy zwiększania objętości fryzury. Jakie znaczenie ma wybór wysokiej jakości suszarki do włosów dla salonu fryzjerskiego? Czym kierować się podczas wyboru tego typu sprzętu? Dowiesz się z tego artykułu!

Suszarka do włosów w salonie fryzjerskim

Profesjonalna suszarka do włosów to urządzenie, które jest niezwykle pomocne podczas pracy każdego fryzjera. Pozwala ono nie tylko na szybkie suszenie gęstych i długich włosów, ale także na wykonane ich profesjonalnej stylizacji. Jednak podczas stosowania suszarki do włosów w salonie fryzjerskim, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór wysokiej jakości urządzeń o odpowiednich parametrach technicznych i dodatkowych funkcjonalnościach. Postawienie na odpowiedni sprzęt z pewnością pozwoli uniknąć uszkodzenia delikatnej struktury włosa, do którego mogłoby dojść przy zastosowaniu zbyt ciepłego i intensywnego nawiewu powietrza.

Wybór profesjonalnej suszarki do włosów — na co zwrócić uwagę?

Suszarka do włosów dedykowana do profesjonalnych zastosowań to sprzęt pozwalający na efektywną, wygodną i bezpieczną eksploatację w salonach fryzjerskich podczas suszenia i modelowania włosów o różnej długości. Chcąc postawić na wysokiej klasy rozwiązanie przeznaczone do profesjonalnych zastosowań, warto więc podczas wyboru suszarki zwrócić uwagę na kluczowe parametry techniczne i obecność dodatkowych funkcjonalności.

Do najważniejszych z nich zalicza się, czynniki takie jak:

  • Profesjonalny silnik

Suszarki fryzjerskie powinny zapewniać odpowiednią efektywność podczas realizowanych działań, a także być niezawodne i pozwalać na długotrwałą eksploatację. Aby tak było warto stawiać na specjalistyczny sprzęt wyposażony w profesjonalny silnik AC lub silnik bezszczotkowy.

  • Moc urządzenia

Wybierając suszarki do salonu fryzjerskiego, warto stawiać na urządzenia charakteryzujące się dużą mocą pozwalającą na usprawnienie procesu suszenia i stylizacji włosów. Wybierając suszarki fryzjerskie najlepiej, jest stawiać na sprzęt o mocy przynajmniej 1200 W, a najlepszym rozwiązaniem jest wybór suszarki o mocy ponad 2100 W.

  • Regulacja temperatury i prędkości nadmuchu

Regulacja kluczowych parametrów suszarki, jakimi są temperatura i prędkość nadmuchu to kluczowa kwestia, którą należy uwzględnić podczas poszukiwania idealnej suszarki do salonu fryzjerskiego. Obecność tego typu funkcjonalności pozwala na bezpieczne suszenie włosów o różnorodnej strukturze i gęstości, a także dostosowanie stosowanych parametrów do rodzaju wykonywanej czynności.

  • Zimny nawiew

Obecność zimnego nawiewu w suszarce to przydatna funkcjonalność, która często stosowana jest podczas układania włosów i wykańczania ich stylizacji. Zastosowanie zimnego nawiewu pozwala bowiem na domknięcie łuski włosa, dzięki czemu fryzura staje się gładka i pełna blasku.

  • Jonizacja

Suszarka do włosów wyposażona w funkcję jonizacji to doskonały wybór, który pozwala na neutralizowanie dodatnich ładunków na powierzchni włosów. Skutecznie wpływa to na uniknięcie efektu spuszonych pasm poprzez nadanie im gładkiego i lśniącego wykończenia.

  • Dyfuzor

Dyfuzor przyjmujący postać specjalnej nakładki posiadającej wiele wypustków to element, który okazuje się niezastąpiony podczas stylizowania kręconych włosów oraz podczas nadawania objętości każdej fryzurze.

  • Długość przewodu

Suszarka wykorzystywana w salonie fryzjerskim powinna zapewniać wygodną eksploatację, która często wymaga swobodnego przemieszczenia się wokół klienta siedzącego na fotelu fryzjerskich. W związku z tym długość przewodu do suszarki warto dostosować do danego stanowiska fryzjerskiego.

  • Design

Wygląd suszarki to kwestia drugorzędna, ale nie bez znaczenia. Planując wyposażenie nowoczesnego salonu fryzjerskiego, warto zadbać o stylistykę wykorzystywanych sprzętów. Atrakcyjnie wizualnie modele suszarek znajdują się w ofercie sklepu internetowego fryzjersklep.pl, wśród których każdy salon fryzjerski znajdzie suszarki fryzjerskie wpisujące się w stylistykę danej przestrzeni.

Dodaj komentarz