Problem zaparć u niemowląt

Opieka nad niemowlęciem to prawdziwe wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. Pojawiają się nowe radości, ale też nowe problemy. Jednym z nich są zaparcia. W kwestii zdrowia małego dziecka trzeba wykazać się znakomitą umiejętnością obserwowania.

Charakterystyka zaparć

W przypadku niemowlaków zaparcie nie oznacza tylko niemożności wydalenia stolca. O kłopocie możemy mówić również wtedy, gdy stolec charakteryzuje się suchością i ciemną barwą. Zdrowe dziecko powinno robić kupkę przynajmniej raz dziennie. Powtarzające się zaparcia mogą świadczyć o nieprawidłowościach związanych z pracą jelit. Dla uspokojenia podkreślę, że najczęściej zaparcia pojawiające się u niemowląt nie oznaczają choroby.

Przyczyny

Do najczęstszych przyczyn zaparć można wliczyć:

  • Niedojrzałość układu trawiennego,
  • Przebyta biegunka,
  • Włączanie do diety nowych składników pokarmowych,
  • Niewystarczająca ilość płynów,
  • Przy żywieniu dziecka mlekiem modyfikowanym – przygotowanie pokarmu z nieuwzględnieniem instrukcji.
  • Stres związany z nową sytuacją,

Kiedy nie możemy karmić piersią

Mleko matki to najzdrowszy pokarm dla małego dziecka. Jeśli jednak brak pokarmu, trzeba zdecydować się na karmienie mlekiem modyfikowanym. Jaki produkt modyfikowany będzie dla maluszka najlepszy? ButelkaW sieci można znaleźć wiele opinii na ten temat. Po pierwsze należy dokładnie przeczytać skład produktu. Tylko w ten sposób można zdecydować się na właściwy wybór. Na zaparcia polecane jest mleko NAN. Jego skład wzorowany jest na mleku matki. Dodatkowo komponenty są lekkostrawne i doskonale przyswajalne. Układ pokarmowy zostanie wzmocniony przez obecność probiotyków BIFIDUS. Kwasy tłuszczowe wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego.

NAN

Źródło: www.zdrowystartwprzyszlosc.pl

Mleko NAN a ulewanie

Ulewanie to drugi typowy kłopot związany z rozwijaniem się dziecka i adaptacją do nowych warunków życiowych. Czym jest ulewanie? To odruch, który oznacza, że część spożytych płynów wylewa się z powrotem na zewnątrz. Nie jest to w żaden sposób bolesne dla maluszka. Zwykle ulewanie ustępuje, kiedy dziecko ukończy pierwszy rok życia. Mleko NAN z oznaczeniem A.R.. łagodzi nieco ten proces. Specjalistyczny i naturalny zagęstnik sprawia, że przyjęty pokarm staje się lepki i przez to zostaje zmniejszona ilość ulewań.

 

Dodaj komentarz