Sekret jędrnego biustu

Chyba każdy zgodzi się, że piersi są atrybutem kobiecego piękna. Jak zadbać o tę część ciała, aby przez długi czas pozostała krągła i jędrna? Okazuje się, że wcale nie jest to trudnym zadaniem. Tajemnica tkwi w kilku zasadach. Chcesz je poznać? Przeczytaj artykuł.

Odżywiona skóra

W kontekście dbania o biust, bardzo ważna jest dobrze odżywiona skóra. Ludzki naskórek potrzebuje odpowiedniego kremu, który zapewni odpowiedni poziom nawilżenia. Wybieraj kremy, które zapewnią skórze odpowiednią ilość elastyny i kolagenu. Jakie kosmetyki pobudzą wytwarzanie tych składników? Zaliczymy do nich między innymi krzem, algi, kolagen morski, oleje: migdałowy czy Marula.

Masaże

Dla zachowania jędrności skóry będą istotne ujędrniające masaże. Masuj piersi przez około 10 minut codziennie. Zabieg ten można połączyć z wklepywaniem kremu w biust. Taki masaż zacznij prawą ręką od lewej piersi. Zataczaj kołka od zewnętrznej części, zbliżając się do sutka. Ruch ten przypomina „leniwą ósemkę”.

Wodna krioterapia

Poprawę wyglądu skóry uzyskamy robiąc naprzemienny prysznic. Polewamy piersi raz ciepłą, raz zimną wodą.

Właściwy biustonosz

Odpowiednio dobrany biustonosz potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Kobiece piersi wymagają wygody oraz komfortu. Jeśli nie wiesz, jak dobrać biustonosz, udaj się do brafitterki. W ten sposób unikniesz biustonoszy zniekształcających piersi. Jeżeli chcesz szczycić się zadbanym biustem, nie zapominaj o codziennych ćwiczeniach. Do ćwiczeń zakładaj sportowy stanik, który, pozbawiony fiszbin, zapobiega otarciom.

Jak ćwiczyć?

Wystarczy kwadrans gimnastyki dziennie. Kilka prostych ćwiczeń:

  • Proste ręce wyciągnij przed siebie, zaciskaj dłonie w pięści i rób nimi poziome nożyce.
  • Wyciągnij przed siebie wyprostowane ręce. Staraj się wyciągać dłonie – jakbyś chciała dotknąć punktu położonego jak najdalej od siebie.
  • Złóż dłonie przed sobą jak do modlitwy, łokcie odwiedź na boki, z całej siły dociskaj dłoń do dłoni aby poczuć napięcie w klatce piersiowej. Ćwiczenie powtórz około 10 razy.

Dodaj komentarz