Gdzie się uczyć fotografii?

Czy fotografii można się nauczyć na własną rękę? Czemuż by nie? Wystarczy dobry sprzęt i podstawy. Jeśli masz do tego smykałkę, bez żadnego problemu nauczysz się technik, kadrowania. Trzeba tylko przestrzegać zasad.

Twój sprzęt

Bardzo ważne jest to, aby dokładnie zapoznać się ze swoim sprzętem. Warto podkreślić, że amatorzy ograniczają się do minimum przy poznaniu funkcji swojego aparatu. Zatem przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi. W sieci znajdziesz również wiele porad. Nie sugeruj się jednak zbytnio forami internetowymi. Lepiej sprawdzić samemu wszystkie funkcje i wyrobić zdanie na podstawie osobistych doświadczeń.

Następnie przechodzimy do fotograficznych zasad

Bardzo ważna jest nauka właściwego komponowania zdjęć. Dotyczy to między innymi ustawiania odpowiednich parametrów, które to pozwolą na osiągnięcie wyznaczonego celu. Bardzo wielu amatorów twierdzi, że dzisiaj i przy współczesnym sprzęcie nie trzeba przestrzegać zasad. To bardzo duży błąd. Zasady trzeba znać i jeśli już – łamać je świadomie. Tylko w ten sposób można zdobywać kolejne sekrety efektywnego fotografowania. Aby wyrobić sobie zdanie i metody pracy, dobry fotograf ogląda dobre zdjęcia. Dzięki temu będziesz wiedział, do jakich celów masz zmierzać. Można analizować zdjęcia… czyli rozkładać je na czynniki proste. Dzisiaj nieomalże wszyscy robią fotki, jednak bardzo mało zdjęć zdobywa nagrody. Coś w tym musi być. Dobry fotograf robi często zdjęcia. Pamiętaj, że trening czyni mistrza. Następnie warto analizować swoje fotki. Zapisuj uwagi, pomoże ci to uniknąć błędów na przyszłość.

Ciągle się dokształcaj

Istnieje bardzo dużo literatury uczącej dobrej fotografii. Możesz oglądać programy, filmy dokumentalne. Ponadto sprawdź, czy w twoim mieście nie jest przypadkiem organizowany kurs fotografii. Nie dość, że nauczysz się podstaw, to dodatkowo poznasz wielu interesujących ludzi parających się tę samą pasją co ty.

Dużo cennych porad znajdziesz pod linkiem: https://www.szerokikadr.pl/poradnik/fotografia-dla-poczatkujacych-kompozycja-i-kadrowanie

Dodaj komentarz