Syrop na kaszel… tylko jaki?

Kiedy znowu dopada nas przeziębienie, szukamy antidotum, dzięki któremu poczujemy się zdrowo i rześko. Pamiętaj, gdy dopada nas choroba, zawsze lepiej sprawdzić swój stan w gabinecie lekarskim. Kaszel wynikający z przeziębienia to czasami „trudny orzech do zgryzienia”. Szczególnie, że nie każdy syrop pomoże. Jak zatem wybrać skuteczny syrop? Wszystko zależy od rodzaju kaszlu.

Rodzaje kaszlu

Kaszel to innymi słowy podrażnienie śluzówki dróg oddechowych. Może powstać na przykład w wyniku zakrztuszenia (w sytuacji, gdy do jamy ustnej dostanie się jakieś ciało obce). Żadnego kaszlu nie wolno lekceważyć. Szczególnie, że może oznaczać poważną chorobę. Typowym objawem przeziębienia jest kaszel suchy. Oznacza najczęściej początek infekcji. Jeżeli dopadło nas przeziębienie, wówczas pojawią się również: katar, gorączka, a także ból gardła. Kaszel mokry oznacza zazwyczaj koniec infekcji. Inna nazwa tego rodzaju kaszlu to kaszel wilgotny. Dlaczego ten rodzaj kaszlu określany jest mokry? Otóż chory zaczyna odkrztuszać wydzielinę.

Oprócz kaszlu mokrego i suchego istnieje kaszel krztuszący, który może być objawem zapalenia oskrzelików. W medycynie został opisany także tak zwany kaszel szczekający. Atakuje nas seriami i jest dosyć głośny. Swym dźwiękiem przypomina szczekanie psa. Może oznajmiać na przykład zapalenie krtani.

Inne rodzaje kaszlu to: kaszel gwałtowny (powstaje wówczas, gdy coś nagle dostaje się do gardła), przewlekły (towarzyszy najczęściej palaczom).

Odpowiedni syrop na kaszel

Inny syrop na suchy kaszel a inny na mokry. Dlatego też zanim wybierzemy się do apteki po właściwy specyfik, musimy odkryć, jaki rodzaj kaszlu nas dopadł. Jak działa na śluzówkę dróg oddechowych syrop na kaszel suchy? Po pierwsze jego zadaniem jest pomoc przy odkrztuszeniu wydzieliny. Niektóre choroby utrudniają wydzielanie śluzu i jego transport. Po drugie syrop na suchy kaszel łagodzi drapanie w gardle i minimalizuje nieprzyjemność odkrztuszania śluzu.

Syrop na kaszel mokry pomaga odkrztusić wydzielinę i tym samym sprawia, że szybciej uśmierzymy odruch kaszlowy.

Dodaj komentarz