Ubezpieczenie wakacyjne z AXA

on

Chociaż do wakacji jeszcze daleko, już dziś postanowiłam przejrzeć oferty dotyczące ubezpieczenia turystycznego. Zaciekawiło mnie ubezpieczenie turystyczne AXA. Wielu z Was z pewnością zastanawia się, czy w ogóle warto się ubezpieczać w perspektywie zbliżającej się podróży. Moja odpowiedź brzmi: oczywiście, że warto.


Kilka powodów, dla których warto zakupić polisę turystyczną

Polisa turystyczna to przede wszystkim pomoc medyczna w każdym zakątku świata. Choroba może dopaść nas w każdej chwili. Jeśli jesteśmy fanami survivalowych wycieczek, tym bardziej należy pomyśleć o takiej opcji. Mój znajomy ostatnio zaraził się w Afryce wirusem, przez który będzie musiał przejść skomplikowaną operację przeszczepienia gałki ocznej. Gdyby nie ubezpieczenie wakacyjne mógłby mieć problemy nawet z powrotem do Polski. System działa najczęściej standardowo. Kontaktujemy się z centrum alarmowym ubezpieczyciela, który informuje o najbliższych placówkach medycznych i pomaga w organizacji transportu. Dodatkowo zajmuje się pokryciem kosztów leczenia. Ból Polisa ubezpieczeniowa to także transport medyczny do Polski. Ubezpieczyciel pomaga zorganizować również opiekę dla osób nieletnich i kierowcę. Mówiąc prościej – również rodzina jest w pełni chroniona. Będąc za granicą mogą pojawić się kłopoty z komunikacją. Dlatego też w dodatkowych opcjach znajdziemy możliwość pomocy tłumacza. Taka usługa jest pomocna przede wszystkim przy wypadku komunikacyjnym, zgubieniu dokumentów, poważnym zachorowaniu itp.

Produkty Axa

Oto kilka udogodnień proponowanych przez AXA:

  • Multitravel

Multitravel to przede wszystkim ochrona odwołania wyjazdu i kosztów leczenia. Ubezpieczenie tego typu chroni między innymi od: nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, utraty bagażu, opóźnienia bagażu, opóźnienia lotu, szkody z OC wyrządzone za granicą (w sytuacji prywatnej lub podczas uprawiania sportu), koszty ratownictwa, pomoc prawną za granicą, kradzież gotówki itp. Zdecydowanym novum w produkcie Multitravel jest pomoc przy zaostrzeniu się chorób przewlekłych.

W podróży

  • Ubezpieczenie podróży zagranicznych

To specjalny pakiet chroniący przed skutkami nagłych zdarzeń losowych. Dotyczy takiego zakresu, jak: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, utrata bagażu podróżnego, odpowiedzialność cywilna, sprzęt sportowy.

  • Ubezpieczenie podróżne na terenie Polski

Funkcjonalnym produktem AXA jest ubezpieczenie podróży po terenie Rzeczpospolitej. W jego skład zaliczymy ochronę w perspektywie następstw nieszczęśliwych wypadków, utraty bagażu podróżnego, odpowiedzialności cywilnej, sprzętu sportowego. Travel Sport umożliwia dodatkowo ubezpieczenie sportów wysokiego ryzyka, odpowiedzialności cywilnej związanej z uprawianiem sportu.

Wszystkie formularze dotyczące poszczególnych produktów dostępne są pod linkiem: https://axa.pl/podroz-ubezpieczenia/.

Dodaj komentarz