Co zabrać ze sobą do szpitala?

Pobyt w szpitalu nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem, ale czasami nieuniknionym. Niezależnie od tego, czy jest to sytuacja nagła czy planowana, warto wiedzieć, co może nam być potrzebne w szpitalu. Gdy wcześniej się do tego przygotujemy, z pewnością będziemy trochę mniej zestresowani całą sytuacją. Co zatem musimy zabrać ze sobą do szpitala? A co warto wziąć na wszelki wypadek?

Idziemy do szpitala – co ze sobą zabrać?

Podczas przyjęcia w szpitalu na rejestracji na pewno zostaniemy poproszeni o okazanie dokumentu tożsamości. Ponadto należy mieć przy sobie ważny dokument ubezpieczenia, skierowanie do szpitala, jeżeli jest to planowany zabieg, a także pełną dokumentację medyczną. Jeżeli więc planujemy pobyt w szpitalu, warto mieć wszystkie te dokumenty w jednym miejscu, najlepiej w wodoodpornej teczce.

Oprócz dokumentów, podczas pobytu w szpitalu należy też mieć pewne rzeczy osobiste. Dotyczy to zwłaszcza pobytów dłuższych, na kilka dni lub tygodni. Przede wszystkim powinniśmy zabrać wszystkie przybory higieniczne, których na co dzień używamy w domu, piżamę, klapki lub kapcie, bieliznę na zmianę, szlafrok oraz ręcznik. Warto też zabrać wygodną odzież, na przykład dres, w którym będziemy w ciągu dnia. Jeżeli przyjmujemy na stałe leki, powinniśmy je również zabrać ze sobą, gdyż szpital nie zapewni nam innych lekarstw poza tymi, które zaleci podawać nasz lekarz prowadzący podczas pobytu w szpitalu.

Choć w szpitalu są serwowane posiłki, powinniśmy mieć ze sobą swoje sztućce oraz kubek lub szklankę. Oczywiście w zależności od tego, jak długi jest pobyt oraz czy jest to nagła sytuacja, wszystkie te rzeczy może nam dowieźć do szpitala ktoś z rodziny.

Jak ułatwić sobie pobyt w szpitalu?

Powyżej wymieniliśmy rzeczy, które bezwzględnie trzeba zabrać ze sobą do szpitala. Ale są też rzeczy, które nie są niezbędne, mogą nam jednak znacząco ułatwić pobyt w szpitalu. Pacjenci na ogół przyznają, że większość dnia spędzają na sali, a ewentualne badania czy spotkania z lekarzem odbywają się tylko rano. W związku z tym może nam się trochę nudzić. Jak temu zaradzić? Warto wziąć ze sobą coś, co pozwoli nam wypełnić ten wolny czas. Wszystko zależy od tego, co lubimy robić w wolnych chwilach. To mogą być książki, krzyżówki, sudoku. W szpitalu na ogół można używać telefonów i laptopów, trzeba jednak uprzednio uzyskać zgodę ordynatora. W takiej sytuacji możemy też w coś pograć lub oglądać seriale.

Z reguły placówki szpitalne nie oferują wyszukanego jedzenia, dlatego warto zaopatrzyć się w ulubione przekąski (jeżeli nie ma przeciwwskazań), a także wodę czy sok. Dobrym pomysłem jest też zabranie ze sobą czajnika elektrycznego, aby móc parzyć herbatę lub kawę. Jeżeli trudno nam się zasypia w nowym miejscu, może warto wziąć ze sobą swoją poduszkę, która ułatwi zaśnięcie w wygodnej pozycji.

Tak naprawdę dla każdego lista rzeczy niezbędnych do szpitala będzie nieco inna, bo każdy z nas ma inne potrzeby. Niemniej wcześniejsze zaplanowanie, a nawet rozpisanie tych rzeczy pozwoli nam lepiej się przygotować na pobyt w szpitalu i nie zapomnieć niczego istotnego.

Dodaj komentarz