Zwykłe przeziębienie czy może alergia? Rozpoznaj u dziecka kaszel alergiczny

Chociaż patologiczne symptomy choroby należy zawsze konsultować z lekarzem, każdemu rodzicowi przyda się wiedza dotycząca kaszlu spowodowanego przez przeziębienie lub przez alergię.

Mechanizm działania alergii

Alergia dotyka coraz więcej maluchów. W związku z powyższym należy dowiedzieć się, jak postępować z uczuloną pociechą. Kiedy dziecko jest przeziębione, wówczas występuje kaszel, katar, kichanie i podwyższona temperatura ciała. katar Szczególnie ostatni objaw oznacza, że układ immunologiczny rozpoczął pierwsze starcie z zarazkami. Zasada działania systemu odpornościowego jest dosyć prosta. Kiedy organizm rozpoznaje zagrożenie (mogą to być na przykład wirusy, zarazki, grzyby), uruchamia mechanizm blokujący szkodliwe działanie drobnoustrojów. Do boju wysyłane są między innymi przeciwciała. W przypadku alergii ludzki układ biologiczny zaczyna rozpoznawać zagrożenie w czynnikach, które tak naprawdę nie stanowią żadnego niebezpieczeństwa.

Kaszel alergiczny

Kiedy człowiek styka się z alergenem, wywoływana jest konkretna reakcja. Może nią być kaszel. Jego przyczyną jest chociażby przebywanie w miejscach, gdzie występuje najwięcej elementów uczulających. Kaszlowi alergicznemu towarzyszy kichanie, łzawienie oczu, przekrwienie błony śluzowej nosa i gardła. Oprócz wyżej wymienionych symptomów może pojawić się wysypka na skórze.

Kaszel wynikający z przeziębienia zmienia się bardzo często z cieknącego w gęsty. Chore dziecko cierpi przez temperaturę. Ponadto alergiczny kaszel u dzieci nasila się w porze zwiększonej aktywności alergenów.

Inhalacje dobrą metodą łagodzącą odruch kaszlenia

Skuteczną metodą poprawiającą jakość oddychania są inhalacje. Stosuje się je nie tylko w przypadku chorób związanych z patologiami układu oddechowego, lecz także w sytuacji alergii. Inhalacje dla dzieci przynoszą wiele pozytywnych efektów. To sposób, który stosowany jest również u niemowlaków. Więcej informacji  na ten temat można odnaleźć tutaj.

inhalator

Pojawia się pytanie: co stosuje się do inhalacji dla dzieci? Nośnikiem jest oczywiście inhalator. Podstawą jest maseczka, która obejmuje jednocześnie nos i usta. Kiedy maluch pojmie mechanizm, zamiast maseczki używa się ustnika. Inhalator podaje specjalistyczny lek, który przepisany jest przez lekarza.

Dodaj komentarz